fbpx

Vhodný pes do bytu? Není problém sehnat malého i chytrého!

Chytrý ale zároveň vhodný pes do bytu? Těžký úkol. Sehnat chytrého psa, který by byl přitom vhodný do bytu, může být velký oříšek. Pokud si myslíte, že malí pejsci nejsou chytří, vyvedeme vás z omylu. Přinášíme vám pár typů na chytrá plemena, které vám z vašeho bytu nikdy neudělají kůlničku na dříví a přitom jsou chytří a bystří.

Pudl

Pudl je vhodný pes do bytu. Jedná se o plemeno, které je vzrůstově malé, ale přitom velice bystré. Na celkové stupnici plemen, se v inteligenci umístil na druhém místě z celkového počtu 141 plemen. Velkou výhodou pudlů je i srst, která nepelichá a nezapáchá. Sice ji musíte pravidelně stříhat a česat, ale oplátkou vám bude domácnost zcela bez chlupů. Zároveň jsou pudlové vhodní jak pro rodinný život plný aktivit, tak pro povalování na gauči a kratší vycházky.

Šeltie

Dalším vhodný pes do bytu je Šeltie. Jedná se o chytré a akční plemeno, se kterým budou jistě spokojeni jak důchodci, tak děti. Nicméně jelikož se jedná o pejsky s dlouhou srstí, je nutné věnovat několik minut každý den poctivému pročesáváním srsti. Oplátkou vám bude veselá a učenlivá povaha.

Papillon

Malý, ale chytrý pes do bytu? Není problém! Kupte si papillona! Jedná se o pejska, který je typický svýma velkýma a chlupatýma ušima. Zároveň se jedná o plemeno, které také patří taky do top 10 nejchytřejších psích plemen.

Velškorgi pembroke

Velškorgi pembroke nebo také zvaný Welsh Corgi Pembroke je roztomilé psí plemeno, které můžete znát například z televize, neboť jej má v oblibě i samotná Britská královna. Pejsci jsou malý, inteligentní a hraví. Nicméně na sport je moc neužije. Pokud hledáte pejska, kterého budete moci vzít proběhnout s kolem, pravděpodobně nepochodíte.

Knírač

Malý knírač, stejně jako pudl, vyniká svoji srstí. Nepelichá a nezapáchá. Knírači mají klidnou, ale ochranitelskou povahu. Je proto nutné je řádně socializovat, aby nebyli vůči jiným psům nebo lidem agresivní.

pes do bytu knírač

Další informace

Sdílejte nás!

2 komentáře: „Vhodný pes do bytu? Není problém sehnat malého i chytrého!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *