fbpx

Vyberte zvíře do bytu, které bude přesně dle vašich představ!


Děti stále otravují, že by chtěly mít doma nějakého domácího mazlíčka, ale vy stále nevíte, jaké zvíře do bytu si pořídit? Vybrat zvíře do bytu je vážné rozhodnutí, a pokud se i vám pes či kočička zdají příliš nároční, poradíme vám pár netradičních parťáků, se kterými budete určitě spokojeni!

Ježek

Všichni znají klasického divokého ježka, kterého potkáte na ulici a mnohdy se ho štítíte dotknout, protože je plný blech. Znáte ale i ježka jako domácího mazlíčka? Věřte, že ježci v domácnosti jsou velice přítulní a hodní. Pokud se o ně navíc budete dobře starat, budou zdraví a zcela určitě bez blech! Jejich velkou výhodou je, že jsou téměř bez zápachu a nepouští chlupy. Pokud tedy zvolíte vhodnou podestýlku, mohou ježka mít doma i alergici. Plusovým bodem je i to, že ježek je masožravec. Velice rád vám tak pomůže s likvidací obtěžujícího hmyzu v domácnosti.

Více o chovu ježků zde:

Fretka

Druhým rozkošným zvířátkem, které bychom vám chtěli představit je fretka. Jedná se o svéhlavé zvířátko, které jen tak nechce být samo v kleci a velice rádo se přitulí. Nicméně mluvíme o perfektní variantě zvířete do bytu, pokud se vám pes i kočka zdají moc, ale děti chtějí zvířátko vyloženě na tulení. Pokud bude potřeba, snadno ji zavřete do klece. Naopak budou-li vaše děti chtít parťáka na dětské hřiště, není problém si fretku vzít sebou! Stačí obléknout popruhy a můžete vyrazit ihned na procházku!

Fretka je ideální zvíře do bytu
Fretka, nejlepší zvíře pro děti

Veverka

Ideálním mazlíčkem je i veverka. Je malá, ale zato čiperná! Pokud si ji řádně rozmazlíte, bude se zcela určitě jednat o nejroztomilejšího člena vaší domácnosti. Nicméně v případě veverky je třeba myslet na to, že se opravdu jedná o hodně aktivní a čiperné zvířátko. Zcela určitě byste ji tak neměli chovat v kleci. Máte-li možnost venkovní voliéry, bude u vás jistě šťastná.

Sdílejte nás!

2 komentáře: „Vyberte zvíře do bytu, které bude přesně dle vašich představ!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *