Jak se stát úspěšným v oceánu plném ryb?

Jen mrtvé ryby prý plavou s proudem. My bychom možná doplnili, že mrtvé a odevzdané ryby plavou s proudem. Ty úspěšné potom hledají cesty, jak překonat překážky a dosáhnout lepších pozic. Úspěch není náhoda, je za odměnu. A zaslouží si jej ti, kteří dokáží usilovně pracovat a myslet tak trochu out of the box.

Jak se stát úspěšným

Žádný strach, dnešní článek se netýká akvaristiky. Jde jen o metaforu. Řeč bude o tom, jak úspěšně podnikat, co je v podnikání důležité a čemu by se člověk naopak měl vyhýbat. Na co se soustředit a jak pracovat se svým vnitřním nastavením.

Zaměřeno na cíl

Point number one! Když chcete dosahovat úspěchů, musíte nejdřív vědět, jak ten úspěch sami definujete. K tomu slouží cíle. Ty by měly být dostatečně veliké, aby vás motivovaly k vyšším výkonům, ale zároveň také dosažitelné. Jejich naplnění vám totiž potom přináší vyšší sebedůvěru a chuť pokračovat dál v započaté cestě.

Peníze jsou fajn

Divili byste se, kolik lidí má opačný mindset. Jsou přesvědčení, že si peníze nezaslouží. Nebo se utvrzují v přesvědčení, že peníze jsou zlo. V podnikání jde ale vždy i o to, jak vydělat peníze. A je to rozhodně v pořádku. Bohatnout moudře je základem úspěšného života.

Moře času pro váš úspěch

Jak se stát úspěšným

Kolikrát jste od někoho slyšeli, že nemá čas? A kolikrát jste už stejný argument sami použili? Čas je opravdu cenná komodita. Většina dospělých lidí jej v moderním světě mění za peníze. V podnikání si ale můžete dovolit otočit čas ve svůj prospěch. Mějte na paměti, že i tady platí Paretovo pravidlo 80/20. V obecné rovině toto pravidlo říká, že 20 % příčin nese 80 % následků. V praxi to například znamená, že 20 % zákazníků vám přinese 80 % zisků. Proto se soustřeďte na priority a neustále vyhodnocujte efektivitu investovaného času a úsilí.

Sebevědomí je sexy

Je to zkrátka fakt, se kterým se nemůžete přít. Pokud budete vystupovat s jistou dávkou sebevědomí, vzbudíte v ostatních větší důvěru a úspěch na sebe nenechá dlouho čekat. Jak na zvýšení sebedůvěry? Pro začátek se zbavte limitujících přesvědčení. A potom na sobě dále usilovně pracujte.

Pomáhejte ostatním k úspěchu

Samozřejmě těm, kteří o to stojí a jsou také aktivní. Tímto způsobem si kolem sebe vytvoříte skupinu podobně naladěných lidí, kteří pro vás v budoucnu možná udělají totéž.

Jak se stát úspěšným

Nakonec pár bodů, kterým se raději vyhněte

Do zakázané zóny patří: stěžování si, pomlouvání konkurence, nekalé praktiky, neschopnost delegovat dílčí úkoly a přílišná stagnace.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *