Jaké jsou typy ponožek a jaké je jejich využití?

Nikdo z nás si nejspíše nedokáže představit život bez ponožek, a to proto, že je využíváme každý den. Víte však, jaké jsou typy ponožek a na co se využívají?

Ačkoliv se to nezdá, tak český výrobce ponožek má na trhu velké zastoupení. Na světe existuje nespočet typů ponožek a jen málo lidí ví, k čemu se využívají. Mnoho lidí si myslí, že je každá ponožka stejná a není v nich žádný rozdíl. Ovšem toto mínění je zcela milné a ponožky jsou rozdělený do určitých typů. Dnes si představíme ty nejznámější typy a jejich využití.

Jaké jsou typy ponožek a jaké je jejich využití?

Typy ponožek

  • Sportovní ponožky – Tento typ ponožek je velice oblíbený a to jak u rekreačních sportovců, tak u tech profesionálních. Sportovní ponožky se mohou nazývat také podkolenky, nadkolenky nebo štulpny. Podkolenky nebo nadkolenky jsou ideální pro lyžaře nebo sportovce, kteří chtějí běhat v zimním období. Zatímco štulpny jsou nepostradatelnou výbavou pro fotbalisty.
  • Ponožky Norky – Ponožky s názvem Norky jsou z pravidla ponožky zimní. Název Norky je odvozený od norského vzoru ponožek. Tyto ponožky jsou teplé a jsou určené pro velké mrazy. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou k dostání v mnoha vzorech. Samozřejmostí je, že jsou jak pro dospělé, tak pro děti.
  • Ponožky na přání – Ponožky na přání jsou v dnešní době velice oblíbené. Lidé si v podstatě udělají nějaký grafický námět a firma tento námět přenese na ponožky. Ponožky tak mohou posloužit k nejrůznějším příležitostem, jako je svatba, tábory, nebo firemní akce.
  • Ponožky na zakázku Ponožky na zakázku mají velké opodstatnění pro firmy. Mohou posloužit jako dárek pro odběratele nebo jako způsob prezentace vaší firmy. Samozřejmostí je, že mohou mít logo nebo název vaší firmy. Barva a druh materiálu je ve vaší režii, a to včetně výběru typu ponožek.
  • Kotníkové a klasické ponožky – Každý z nás určitě zná ponožky klasické a kotníkové. Kotníkové ponožky se rozmohly před nějakým časem a jsou stále oblíbenější. Lidé je nosí jak ke společenskému oděvu, tak při sportu. Jsou velice pohodlné a k dostání v nejrůznějších variantách.
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *