Nakládání s odpadem

Každá rodina, firma ale i jedinec má nějaký odpad, který je potřeba někam ukládat. Popelnice, jsou a do budoucna budou nedílnou součástí našich životů.

Každý z nás již dobře ví, že odpad patří do popelnic a je důležité ho třídit. Toto třídění neděláme pouze pro nás, ale i pro generace, které tu budou po nás. Právě tříděním odpadu napomáháme šetřit surovinami, energií a také životním prostředím. Pokud odpad zavčas vytřídíme, tak mu dáme nejen nové využití, ale také ulehčíme planetě od zbytečného nepořádku. Víte, jaký odpad se třídí a proč by se mělo třídění dělat v každé domácnosti?

popelnice

Základní třídění odpadu do platových nádob:

  • Modrá popelnice – Popelnice modré barvy značí papírový odpad. Můžete zde vyhodit veškerý papír, který není nijak znečištěný. Nesmí být papír od oleje, barvy a dalších látek, které do této popelnice nepatří.
  • Žlutá popelnice – Popelnice určená na veškerý plastový odpad. Můžete zde vyhodit plastové lahve od limonád, obaly od jogurtů a také veškeré igelity a sáčky. Jedná se o odpad, kterého je opravdu hodně a jeho třídění je více než potřeba. Před vhozením plastové lahve je dobré lahev sešlápnout a vždy by měly být lahve čisté.
  • Zelená popelnice – Jedná se o popelnici, která slouží na barevné sklo. Tím se rozumí veškerý odpad ze skla, a to lahve od vína, sklenice od kečupu, šťávy, zavařenin a také marmelád. Možné je do této popelnice vyhodit i tabulové sklo z dveří a oken.
  • Hnědá popelnice – Popelnice hnědé barvy slouží primárně na bioodpad rostlinného původu. Můžete do ní vyhodit kávovou sedlinu, ovoce, zeleninu, plevel, zbytky rostlin a také větve.
popelnice

Věřte, že třídění odpadu je velice důležité a měl by ho třídit každý z nás. Přitom je jedno, zda si domů koupíte objem popelnice 120 l, nebo popelnice 240 l. Vždy záleží na počtu členů domácnosti a na tom, kolik odpadu vyprodukujete během týdne.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *