6 důvodů, proč si na rodinný dům pořídit fotovoltaiku

Máte rodinný dům a přemýšlíte, že si pořídíte fotovoltaiku? Potom jste tu na správné adrese! Řekneme vám hned několik důvodů, proč se fotovoltaika vyplatí i vám, tak pokračujte ve čtení a vše se dozvíte!

Finanční úspora

Ano, počáteční investice je sice větší, ale věřte, že se vám během pár let rychle vrátí (obzvláště při dnešních cenách energie). Náklady na pořízení vlastní fotovoltaiky se vám vrátí do deseti let.

Udržitelnost

Jste ekologická duše a láká vás výroba čisté energie? Potom je fotovoltaika jako přímo pro vás stvořená! Fotovoltaiky během výroby elektřiny neuvolňují žádná ekologicky závadné látky. Naprostá většina panelů není vyrobená ani z těžkých kovů (toxických látek). Svým složením jsou tedy velmi podobné například LCD televizi.

Umístění

Od pořízení vlastní fotovoltaiky vás odrazuje fakt, že pro jejich umístění nemáte velkou střechu, nebo se vám fotovoltaiky na střeše prostě jen nelíbí? Nevadí. Solární panely mohou být umístěné i kdekoliv jinde – například na zahradě.

fotovoltaiky

Využití v zimě i v noci

Časy, kdy solární panely dokázaly vyrábět elektrický proud pouze ve slunečné dny, jsou dávno ty tam. Moderní fotovoltaiky vyrábí elektřinu i když je zataženo, nebo v zimě. Ačkoliv je pravda, že vyrobené elektřiny je méně.

Dlouhá životnost a záruka

Pokud se bojíte, že během pár let vám panely přestanou fungovat a vy nebudete mít ani elektřinu, ani peníze, hoďte tuto obavu za hlavu. Kvalita solárních panelů je opravdu vysoká. Nehledě na to, že některé firmy nabízejí dokonce i doživotní záruku. Což mimo jiné svědčí i o tom, že firmy jsou si vysokou kvalitou a dlouhou životností panelů jisté.

Dotace

Pokud vás odrazuje pořizovací cena solárních panelů, nesmutněte. V současné době stát nabízí řadu dotací, díky kterým vám pořizovací cena fotovoltaiky může klesnout na polovinu, nebo dokonce až na jednu třetinu kupní ceny. Nehledě na to, že když si objednáte FVE na klíč, tak to máte úplně bez práce a starostí. A to se vyplatí, nemyslíte?

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *