Co jsou slevové kupóny a jaké jsou jejich druhy?

Slevové kupóny jsou poukázky, díky kterým můžete během nákupu získat slevu. Slevové kódy mají více druhů a využití. Pojďme se tedy na jednotlivé tipy podívat více z blízka.

Rozdělení slevových kupónů dle použití

Všechny slevové kupóny nejsou stejné. Dle jejich použití je můžeme rozdělit do tří základních kategorií na slevové kódy v internetových obchodech, slevové kódy v kamenných obchodech a slevové kódy, které můžete využít jak v kamenných, tak internetových obchodech. O jaký druh slevy se jedná, je obvykle napsáno na samotné poukázce a je nutné si tento údaj před použitím ověřit, ať nejste u pokladny nemile překvapení.

Druhy slevových kódů

Na základě toho, na co slevový kód lze uplatit, rozlišujeme několik druhů. Prvním z nich jsou slevové kupóny na produkty. Díky tomuto druhu můžete získat zajímavou slevu téměř na jakýkoliv výrobek. Nejčastěji se sejná o slevy na elektro, oblečení, nebo nábytek. Tento druh slevy může být buď procentuální, nebo hodnotový. Procentuální sleva udává, kolika procent z výrobku, nebo celkového nákupu, vám bude při placení odečteno. Naopak hodnotová sleva přesně udává částku, kterou při použití kupónu můžete ušetřit. Dalším druhem jsou slevové kódy na dopravu. Jedná se o slevu, kterou lze uplatnit výhradně v internetových obchodech. Pokud tento kód zadáte v košíku, můžete se těšit na dopravu zdarma.

slevové kupóny

Jak získat slevové kupóny?

Způsobů, jakým se můžete ke slevám dostat, je celá řada. Slevy můžete naleznout v časopisech, na veletrzích, nebo třeba na internetu. Přitom je to právě internet, ke slevám můžete dostat nejjednodušeji. Slevové kódy často distribuují obchody samy a mohou vám docházet třeba na email, nebo SMS zprávou. Stejně tak můžete na internetového vyhledávače napsat slovní spojení „slevové kupóny“, k tomu napsat jméno značky a dostane se vám celá řada výsledků, kde jistě najdete nějakou slevu, kterou můžete využít.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *