Rubín – jaké jsou jeho léčivé účinky?

Rubín je drahý kámen, který zná pravděpodobně každý. Mezi ostatními kameny totiž vyniká nejen nádherným vzhledem, ale i léčivými účinky. Není tak divu, že se řadí mezi nejvzácnější kameny na světě. Nežli se však pustíme do jeho léčivých schopnostní, pojďme si tento nádherný kámen blíže představit.

Historie rubínu

Rubín byl poprvé objeven a pojmenován v době antiky. Mezi nejstarší naleziště tohoto vzácného kamene, bezpochyby patří Srí Lanka. Odtud se pak kámen rychle rozšířil do celého světa. Obliba tohoto kamene přetrvala až do dnes. Dnes se využívá především ve špercích, nicméně ve středověku se těšil velké oblibě, neboť se o něm povídalo, že dokáže ochránit i před samotným ďáblem. V současné době se naleziště rubínu nachází po celém světě. Najdete je například v Americe, Madagaskaru, Africe, Austrálii i Asii.

rubín

Využití rubínu

Rubín je drahý kámen, který má pestré využité – a to nejen ve šperkařském průmyslu. Tento drahý kámen nalezl své uplatnění například i v mechanických hodinách, na svatováclavské koruně, či během výroby prvního laseru.

Pozitivní účinky rubínu na zdraví

Jak již bylo zmíněno, v dřívějších dobách se rubín používal k ochraně před ďáblem. Nicméně existuje i celá řada dalších pozitivních účinků. Traduje se, že má kladné účinky například na střeva a střevní onemocnění, oči, kůži, zlepšuje krevní oběh a čistí lymfatický systém.

Cena rubínu

Pokud si přejete do své sbírky přidat opravdu velký a kvalitní rubín, připravte si i velký finanční obnos. Ty nejkrásnější a nejkvalitnější rubíny mají až deset karátů. Svojí cenou tak snadno mohou předběhnout i všemi známý diamant. Výslednou cenu ovlivňuje mimo jiné i velikost drahokamu a barvení. Jestliže nemáte tolik dostupných finančních prostředků, můžete sáhnout i po rubínu umělé výroby. Zde je pořizovací cena podstatně nižší.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *