Co by nemělo chybět v žádné domácnosti?

Každá domácnost je jiná, nicméně všechny mají jedno společné – vždy se hodí mít pár základní věcí doma v záloze. Jaké to jsou? Pojďme se na to společně podívat!

Žárovky

Každý z nás má doma spoustu lustrů, lampiček a světel. Je tedy nutné myslet na opotřebení materiálu a mít neustále na paměti, že každá žárovka může kdykoliv prasknout. V tom případě se hodí mít doma pár náhradních žárovek, abyste ji mohli vyměnit. Určitě se vám budou hodit žárovky e14 – LED, E27 a E40. Věřte totiž, že není nic horšího, než být kvůli nefunkčnosti žárovky jít po tmě na toaletu, koupat se, nebo dokonce vařit. Přitom žárovky jsou malé, skladné a určitě i v malém bytě naleznete prostor pro malou zásobu.

Detektory CO a kouře

Hlásiče CO2, nebo detektory kouře v našich končinách nejsou moc rozšířené, nicméně je to velká chyba. Stojí doslova pár korun, a pokud ve vaší domácnosti vypukne požár, rychle vás na to upozorní. Hlásič CO2 tak může zachránit to nejcennější, co máte – život i majetek. Pokud tedy stále žádný nemáte, určitě byste ho měli dokoupit – a ideálně i několik dalších do zásoby pro případ poruchy.

Svítilna

Svítilny, či čelovky jsou nepostradatelnou věci v domácnosti. Nikdy totiž nevíte, kdy přestane jet třeba elektřina a vy si budete potřebovat posvítit. Ano, víme, že v době mobilních telefonů by se vlastnit svítilnu mohlo zdát jako zbytečnost, ale věřte, že to tak není. Mobil vždy nemusíte mít po ruce, nebo nemusí být zrovna nabitý. Hodí se tak vždy mít záložní plán.

Baterie

Na klasické tužkové baterie funguje spousta věcí. Mít pár baterií v záloze se proto vždycky hodí. Využijete je například v dálkových ovladačích, dětských hračkách, lampičkách a podobně.

baterie

Základní nářadí

Šroubovák, kladivo, pilka… to všechno spadá do základního pracovního náčiní, které doma určitě upotřebíte. Nikdy totiž nevíte, kdy bude potřeba něco opravit, nebo třeba dotáhnout.

Zkrátka, myslete na případ nouze a alespoň tyto základní věci si domů pořiďte. Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *