Jak bojovat s vypadáváním vlasů po porodu?

S vypadáváním vlasů během těhotenství a po porodu se potýká velké procento žen. Jedná se o nepříjemný problém, který dokáže s ženským sebevědomím pěkně zamávat. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak na vypadávání vlasů po porodu vyzrát.

Proč a kdy vlasy po porodu padají?

Kvalitu a hustotu vlasů ovlivňuje řada faktorů. Mnozí tvrdí, že za vypadáváním a lámavostí vlasů po porodu stojí stres, kojení, či špatná životospráva. Nicméně faktem je, že za padání vlasů může hormonální nerovnováha. Hormony jsou po porodu rozházené a nějakou dobu trvá, než se ženské tělo s nastalou změnou vyrovná a navrátí vše do původního stavu. Nehledě na to, že během těhotenství kvalita vlasů díky většímu množství estrogenu stoupá. Tudíž po porodu, kdy hladina estrogenu opět klesá, se může zdát, že kvalit vlasů poklesla. Jedná se však jen o návrat k normálnímu stavu. Většina těchto hormonálních změn končí se šestinedělím, nejpozději však půl roku po porodu.

vypadávání vlasů

Jak o vlasy po porodu pečovat?

Vlasy po porodu vyžadují speciální péči. Kromě eliminace obecně špatných faktorů (jako například stres), je nutné dbát i na pestrý jídelníček a dobro životosprávu. Navíc je dobré do jídelníčku zapojit i speciální vitamíny proti vypadávání vlasů. Taktéž se vyplatí koupit si kvalitní šampón na vlasy. Dále je nutné dbát na správnou péči. Češte vlasy opatrně a jemně tak, abyste je nevytrhávala. Nenoste utažené culíky, copy, ani drdoly, neboť i dlouhodobé nošení špatného účesu může negativně ovlivnit kvalitu a hustotu vlasů.

Jaké vitamíny jsou pro zdravé vlasy důležité?

Pro zdravé a husté vlasy je nutné dbát na dostatečný příjem kyseliny listové, vitamínů D, B, C, E a jódu. Pokud chcete mít jistotu, že budete mít dostatečný denní přísun těchto živin, je vhodné sáhnout po nějakém kvalitním doplňku stravy. Věřte, že jakmile se vaše hormony srovnají a doplníte do těla veškeré potřebné vitamíny a minerály, vše se vrátí do starých kolejí a vy se znovu budete moci těšit ze zdravých vlasů.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *