Vitamíny na vlasy, které jsou nejdůležitější?

Každá žena (a i leckterý muž) si přeje mít krásné, zdravé a husté vlasy. Jak to ale udělat? Co potřebujete k nádherné a lesklé hřívě? Co je nedůležitější – vitamíny na vlasy, šampóny, kondicionéry, nebo pořádné kartáče? Pravda je taková, že všechny tyto složky jdou ruku v ruce, a pokud zanedbáte jakoukoliv z nich, nikdy nedosáhnete opravdu kvalitních vlasů. Nicméně pokud chcete mít o jaké vlasy se starat, musí vám v první řadě nějaké narůst – a ideálně zdravé a pevné. Pojďme se tedy podívat na vitamíny, které prospívají vlasům.

Jaké vitamíny prospívají vlasům?

Mezi nejdůležitější vitamíny pro zdravé vlasy bez pochyby patří vitamíny B, C a E.

vitamíny na vlasy

Vitamín B je bezpochyby tím hlavním. Jeho nedostatek zapříčiňuje roztřepené konečky, lámání a vypadávání vlasů. Pokud vám vitamín B chybí, můžete si jej snadno doplnit díky pestré stravě. Tento vitamín se totiž ukrývá například v luštěninách, listové zelenině, či drůbežím masu.

Druhým velmi důležitým vitamínem je C. Céčko je důležité pro tvorbu kolagenu, díky kterému jsou vlasy silné a zdravé. Naleznete jej například v šípcích, paprikách, brokolici nebo kedlubně.

Posledním vitamínem, který hraje významnou roli, je Éčko. Vitamín E má antioxidační účinky, díky čemuž je velmi často přidávám do různých kosmetických přípravků. Navíc pomáhá napravovat poručenou vlasovou tkáň. Bohatým zdrojem vitamínu E jsou klíčky, oříšky, sója a mléko.

Jak poznat vlasy, kterým chybí vitamíny?

Projevů nezdravých vlasů je mnoho – a celá řada z nich je opomíjená. Mezi nejčastější příznaky vlasů, kterým chybí vitamíny, patří vypadávání a lámaní vlasů. Taktéž nezdravé vlasy můžete poznat podle roztřepených konečků a na dotek suché, nebo příliš mastné struktury. Pokud jste jeden z těchto příznaků zpozorovali, nemusíte smutnit. Vlasy se neustále obnovují a jejich struktura se v průběhu života mění. Pokud tedy doplníte vhodné vitamíny (pestrou stravou, potravinovými doplňky…), zanedlouho můžete mít hustou a zdravou hřívu jako z reklamy.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *