Vitamíny na vlasy, které jsou nejdůležitější?

Každá žena (a i leckterý muž) si přeje mít krásné, zdravé a husté vlasy. Jak to ale udělat? Co potřebujete k nádherné a lesklé hřívě? Co je nedůležitější – vitamíny na vlasy, šampóny, kondicionéry, nebo pořádné kartáče? Pravda je taková, že všechny tyto složky jdou ruku v ruce, a pokud zanedbáte jakoukoliv z nich, nikdy nedosáhnete opravdu kvalitních vlasů. Nicméně pokud chcete mít o jaké vlasy se starat, musí vám v první řadě nějaké narůst – a ideálně zdravé a pevné. Pojďme se tedy podívat na vitamíny, které prospívají vlasům.

Jaké vitamíny prospívají vlasům?

Mezi nejdůležitější vitamíny pro zdravé vlasy bez pochyby patří vitamíny B, C a E.

vitamíny na vlasy

Vitamín B je bezpochyby tím hlavním. Jeho nedostatek zapříčiňuje roztřepené konečky, lámání a vypadávání vlasů. Pokud vám vitamín B chybí, můžete si jej snadno doplnit díky pestré stravě. Tento vitamín se totiž ukrývá například v luštěninách, listové zelenině, či drůbežím masu.

Druhým velmi důležitým vitamínem je C. Céčko je důležité pro tvorbu kolagenu, díky kterému jsou vlasy silné a zdravé. Naleznete jej například v šípcích, paprikách, brokolici nebo kedlubně.

Posledním vitamínem, který hraje významnou roli, je Éčko. Vitamín E má antioxidační účinky, díky čemuž je velmi často přidávám do různých kosmetických přípravků. Navíc pomáhá napravovat poručenou vlasovou tkáň. Bohatým zdrojem vitamínu E jsou klíčky, oříšky, sója a mléko.

Jak poznat vlasy, kterým chybí vitamíny?

Projevů nezdravých vlasů je mnoho – a celá řada z nich je opomíjená. Mezi nejčastější příznaky vlasů, kterým chybí vitamíny, patří vypadávání a lámaní vlasů. Taktéž nezdravé vlasy můžete poznat podle roztřepených konečků a na dotek suché, nebo příliš mastné struktury. Pokud jste jeden z těchto příznaků zpozorovali, nemusíte smutnit. Vlasy se neustále obnovují a jejich struktura se v průběhu života mění. Pokud tedy doplníte vhodné vitamíny (pestrou stravou, potravinovými doplňky…), zanedlouho můžete mít hustou a zdravou hřívu jako z reklamy.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *