Jak vybrat elektrické autíčko pro děti?

Elektrická autíčka jsou hitem posledních let. Pokud plánujete jedno takové také koupit, jste tu na správném místě. Poradíme vám, jaké parametry byste při výběru vhodného modelu měli jistě zohlednit.

Jaké jsou druhy elektrických vozítek?

Pokud si myslíte, že auto je jediné vozítko, které si můžete koupit, jste na omylu. Existuje totiž celá řada druhů. Jde především o již zmíněné elektrické auto pro děti, čtyřkolku, buginu, motorku nebo traktor. Každý druh má své výhody a nevýhody. To, jaké vozítko vybrat, nelze jednoznačně říct. Jde spíš o otázku vkusu a potřeby. Každý druh má své výhody i nevýhody.

Jaký výkon by vozítko mělo mít?

Elektrická autíčka pro děti mají různý výkon. Výkon se udává ve wattech (W) a určuje, jak rychle bude autíčko schopné jet a jak moc velký kopec zvládne vyjet. Pro malé dítě do 4 let při jízdě na rovinatém terénu postačí vozítko s výkonem nižším. Pokud však máte v plánu vozit v autíčku děti dvě, nebo často zdolávat kopce, raději volte výkon vyšší.

elektrické autíčko

Jakou kapacitu by měla mít baterie?

Čím větší kapacita baterie, tím bude vozítko schopné dojet dál. Informaci o době nabíjení autíčka, i o maximálním dojezdu naleznete vždy u výrobce. Mějte však na paměti, že se jedná o maximální dojezd. Jestliže bude elektrické autíčko dlouhodobě přetížené a pojede většinu cesty do kopce, je nutné počítat s kratším dojezdem.

Proč koupit elektrické autíčko s dálkovým ovladačem?

Dětská elektrická autíčka můžete koupit vozítko s dálkovým ovládáním, nebo bez. Pokud nakupujete pro mladší děti, důrazně doporučujeme volit autíčka s dálkovým ovládáním. V současné době se nejčastěji používá 2.4G Bluetooth ovládání (bez antény). Nespornou výhodou je fakt, že zdálky můžete pomocí ovladače autíčko zastavit i přesto, že dítě stojí na pedálu. Vždy tak můžete předcházet nechodě, či vážným zraněním.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *