Jaké drahé kameny nesmí chybět ani ve vaší sbírce?

Drahých kamenů je celá řada. Navzájem se od sebe liší nejen cenou a vzhledem, ale například i svými účinky. My pro vás dnes máme takový malý seznam těch vzácných kamenů, které by ve sbírce rozhodně neměli chybět žádnému sběrateli. Pojďme se tedy na ně společně podívat.

Fluorit

Fluorit, též zvaný kámen géniů, je nádherný kámen, obvykle zelené a fialové barvy. A je to právě kombinace těchto barev, která kamenu dodává neuvěřitelnou noblesu a synergickou energii, která dokáže léčit a omlazovat auru. Fluorit naplní vašeho ducha pozitivní energií, která dokáže povzbudit a uvolnit. Naplno tak otevřete svou mysl a budete snít ve velkém. Především díky tomu se jedná o jeden z nejsilnějších krystalů pro projevy duchovního povznesení.

Heliotrop

Drahý kámen Heliotrop můžete taktéž naleznout pod označením Kristova krev. Jedná se o tmavě zelený kámen s malými jemnými červenými flíčky. Pokud potřebujete doplnit energii do života, sáhněte právě po Heliotropu. Naplňuje totiž energií, odvahou a sebeúctou.

Chalcedon

Dalším drahým kamenem, který by neměl chybět ani u vás doma, je zcela jistě Chalcedon, nebo kámen řečníků. Tohle své přidružené jméno získal proto, že zklidňuje a zbavuje trémy. Perfektně se tak bude hodit každému, kdo má trému během vystupování před publikem. Pokud vás tento kámen zaujal, máme pro vás dobrou zprávu – ve volné přírodě se vyskytuje poměrně běžně a to i v České republice.

drahé kameny

Jantar

Jantar je jedním z nejoblíbenějších kamenů – a to jak ve šperkařském průmyslu, tak u sběratelů. Jedná se o velmi elegantní a krásný kámen, který by jistě neměl chybět ve sbírce ani vám.  Jantar se považuje dodnes za skvělého pomocníka při meditaci, rozjímání, věštění, či modlitbě. Mezi nejcennější Jantary patří ty, ve kterých se nachází zkameněliny, či rosa.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *