Jaké jsou výhody betonového plotu?

Máte v plánu výměnu starého plotu za nový a nevíte, jaký zvolit? Určitě zvolte plot betonový. Výhody betonového plotu předčí všechny ostatní.

Proč zvolit betonový plot?

Zvolit správné oplocení svého domu je velice důležité a každý by měl dopředu zvážit, který druh plotu zvolí. V dnešní době se můžeme setkat s plotem pletivovým, dřevěným, či betonovým. Každý z těchto plotů má jiné vlastnosti a nabídne Vám něco jiného. Výhody betonového plotu však hravě strčí dřevěný a pletivový plot do kapsy.

Výhody betonového plotu:

 • Můžete si zvolit výšku od 50 cm po 300 cm
 • Plot zajistí povětrnostní a protihlukovou bariéru (vhodný k rušným ulicím)
 • Výběr z mnoha dekorů a také výplní
 • Jednoduchá a poměrně rychlá instalace
 • Skoro žádná údržba během let
 • Není potřeba vyřizovat žádné stavební povolení
 • Jednoduchý servis
 • Zajišťuje bezpečí a naprosté soukromí
výhody betonového plotu

Betonové výplně do plotů

Betonové ploty patří k nejlepším na trhu, a to díky jejich dlouhé životnosti a minimální údržbě. Mezi další výhody betonového plotu patří to, že si můžete udělat plot přesně podle Vašich představ a jeho součástí mohou být výplně. Ty jsou z pravidla dřevěné, kovové, či plastové. Tudíž můžete mít betonové desky, které budou na vršku plotu zakončené dřevěnými desky, či jinou výplní. Vždy si dejte pozor na to, jaké výplně zvolíte. Jestliže zvolíte dřevo, je potřeba dřevo během let ošetřovat nátěrem. V případě, že zvolíte kovové výplně, je potřeba myslet nato, že jde přes výplně vidět. Tudíž není vhodné je instalovat tam, kde chcete mít soukromí. U výplní si vždy můžete zvolit, kde budou, v jaké výšce budou a další náležitosti. Plastové výplně jsou v podobě dřevěných latích, které připomínají klasický dřevěný plot.

Údržba betonového plotu

Betonový plot nemá v podstatě žádnou údržbu a je připravený na okamžité položení. Během let ovšem i betonový plot stárne a může se na jeho povrchu objevovat zabarvení. Plot může ztmavnout, či změnit trošku barvu, a to vlivem počasí. Není to však žádná vada a nemá to na plot vliv. Pokud ovšem chcete přece jenom životnost plotu prodloužit, lze ho ošetřit nátěrem na beton. Plot jde poté omývat vysokotlakým čističem.

Kompletní realizace betonového plotu

Výhody betonového plotu spočívají i v tom, že celá realizace probíhá od základu.Firmy ve většině případů udělají kompletní plán, připraví staveniště a v případě, že máte starý plot odveze i staré sutě a pozemek připraví. Poté následuje přesné zaměření a samotná instalace plotu, která probíhá celkem rychle. Vy tak nebudete mít žádnou práci a všeza Vás udělá firma.

Práce spojené s betonovým plotem

Některé firmy nabízí k betonovým plotům také vjezdovou bránu, či vchodovou branku. Záleží však na firmě. Výhody betonového plotu nejen předčí ostatní ploty, ale naprosto je přejedou. Proto neváhejte a pokud plánujete nové oplocení, zvolte právě betonový plot, který si zamilujete.

 • Jak zefektivnit práci sociálních pracovníků? Nechte je absolvovat kurz
  Sociální pracovníci vykonávají náročnou práci, což vyžaduje od institucí, pod jejichž záštitou tito lidé působí, adekvátní podporu. Jak by měla vypadat?
 • Duševní zdraví dětí musí být prioritou. Jak k němu přispějí pedagogové?
  Děti a mladiství se během svého dospívání mohou potýkats mnoha náročnýmisituacemi, s nimiž se nedokáží vypořádat tak jednoduše jako dospělí. Chybí-li jim adekvátní podpora, mohou mít tyto problémy negativní vliv na jejich duševní zdraví. Bojovat mohou s depresemi a úzkostmi, panickými atakami nebo dokonce se sebepoškozováním a sebevražednými myšlenkami. O jejich potížích přitom nemusí mít tušení ani jejich nejbližší.
 • Kdy zvolit pronájem dodávky?
  Pronájem dodávky se dá využít na nejrůznější příležitosti, a to pro úsporu času a také práce. Víte, kdy se pronájem opravu vyplatí a proč?
 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *