Jaké vybavení potřebujete pro jízdu na kole?

Každý z nás má jízdní kola zafixovaná jako rozšířený dopravní prostředek, který používají děti, teenageři i dospělí. Pojďme se tedy společně podívat na vybavení, které budete při bezpečné jízdě potřebovat.

Brýle na kolo

Brýle na kolo Uvex jsou důležitějším bezpečnostním prvkem, nežli se na první pohled může zdát. Brýle chrání vaše oči nejen před povětrnostními vlivy, ale například i před hmyzem. Na důležitosti cyklistické brýle začnou nabývat především během rychlé jízdy z kopce. Jestliže by vám vletěla do oka muška, nebo jiný druh hmyzu, mohla by se vám v mžiku stát nepříjemná nehoda. Je tedy lepší tomu předcházet a speciální cyklo brýle si před jízdou nasadit.

Helma

Helma je během jízdy na kole nejdůležitější bezpečnostní prvek. Při pádu z kola chrání hlavu před zraněními. V mnoha případech cyklo helma dokáže zachránit jezdcův život. Pokud jste navíc vlastníkem kola GT, nebo horského kola a jezdíte závody, helma je nutným vybavením, bez kterého nemůžete startovat.

jízdní kola

Chrániče loktů a kolen

Dalším prvkem, který chrání zdraví cyklisty, jsou chrániče loktů a kolen. Stejně tak jako cyklistická helma, i chrániče dovedou předejít mnohým zraněním při pádu. Především pokud jezdíte v terénu, je vysoké riziko toho, že při pádu se vám do ran dostane písek, štěrk a kamínky. Ty je těžké z rány odstranit. Navíc mohou hnisat a zranění způsobit ještě závažnější. Jestliže si nasadíte chrániče, můžete těmto nepříjemnostem snadno předejít.

Bezpečnost během jízdy

Kromě již zmíněných bezpečnostní prvků, je během jízdy na kole nutné dodržovat i základní bezpečnostní pravidla. Jen tak totiž můžete opravdu předcházet všem zraněním. Nejezděte příliš rychle a v terénu, který je nad vaše síly. Při jízdě nemějte nasazená sluchátka, hrozí sražení autem. Pokud jedete na výlet s dítětem, nechte ho vždy jet před vámi ať máte stoprocentní přehled o tom, co se s ním děje.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *