Rozhlas jako moderní způsob komunikace? Přesně tak!

Klasický rozhlas zná každý z nás. A téměř každý ho má zafixovaný jako zastaralý komunikační prostředek, který je rozšířený především na vesnicích a menších městech. Nicméně věděli jste, že tomu tak nemusí být? V současné době existuje řada moderních masových varovných systémů. Pojďme se tedy společně podívat na to, v čem jsou jiné.

Z čeho se skládají moderní varovné systémy?

Moderní varovné systémy se skládají ze tří částí. Jedná se o elektronickou sirénu, lokální výstražný systém a BIS, neboli bezdrátový informační systém. Elektronická siréna je klasické poplašné houkání, které můžete slyšet například každou první střed v měsíci. Lokální výstražný systém dokáže hlídat hladinu řek a množství napršené vody. Jedná se tak o účinný protipovodňový varovný systém. Poslední částí je informační systém. Ten slouží ke klasické distribuci informací k velkému množství lidí. Snadno tak můžete mezi obyvatele obce rozšířit důležité informace o pořádaný akcích, odstávkách, poruchách a podobně. Zkrátka, klasický zastaralý šumivý rozhlas je už dávno minulostí.

rozhlas VAROVNÝ SYSTÉM BIS

Co je chytrá obec?

Moderní varovný systém BIS https://elmik.cz/produkty/varovny-system/ je komponentem Smart city neboli chytrá obec. Díky tomu můžete potřebné informace mezi lidi distribuovat nejen díky rozhlasu, ale například i přes emaily, nebo SMS zprávy. Jedná se o moderní službu, kterou ocení především mladší obyvatelé, kteří dojíždí pravidelně do školy, či práce do jiného města a hlášení rozhlasu a potažmo i důležité informace, by jim mohly uniknout.

Čím se vyznačují moderní rozhlasové systémy?

Moderní rozhlasové systémy fungují díky mikrofonu a po obci rozmístěných reproduktorů. Ty mezi sebou mohou být propojeny jak kabelem, tak bezdrátově. Hlášení je možné nahrávat jak přímo do mikrofonu, tak odkudkoliv přes mobil. Taktéž je možné hlášení stříhat, přehrávat a plánovat. Není tak nutné pro spuštění hlášení u mikrofonu fyzicky sedět.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *