Kvalitní matrace – jak vybrat?

Matrace je nedílnou součástí všech domácností a každý na ně má jiné nároky. Víte, kde koupíte kvalitní matrace a proč je správný výběr tak důležitý?

Výběr matrace

Každý z nás má jiné požadavky na to, jakou by měla mít matrace tuhost, z jakého materiálu by měla být, a také za jakou cenu. Všechny tyto aspekty jsou spjaté s výběrem matrace a rozhodně byste neměli koupit první, kterou uvidíte. Vždy je tak dobré dodržovat základní pravidla při výběru.

Matrace

Na co se dívat při výběru matrace

  • Pro koho matraci kupuji – Jako první musíte vědět, pro koho je matrace určena. Kupujete matraci pro dítě, pro seniory nebo na občasné spaní na chatě? To jsou otázky, které si před samotnou koupí musíte položit. Až poté můžete začít vybírat na Bazyl.cz z bližších kategorií.
  • Tvrdost a materiál – Tvrdost matrace je jedním z nejdůležitějších kritérií. Někdo má rád, když se do matrace zaboří, jiní naopak spí na rovné ploše. Matrace z paměťové pěny jsou ideální pro vaši páteř a klouby. Tato matrace se dokonale přizpůsobí vašemu tvaru těla a má dlouhodobou životnost. Zkrátka vás obejme a budete mít pocit naprostého pohodlí.
  • Nosnost a prodyšnost –  Jedná se o velice důležité vlastnosti matrace. Nosnost je potřeba dodržovat, a to proto, že pokud nosnost překročíte, tak nejen, že matrace ztrácí na svém významu, ale také se rychleji ničí. Prodyšnost je důležitá hlavně pro spáče, kteří se hodně potí. Pokud k takovým lidem patříte, tak vybírejte matrace s vysoce prodyšnými materiály, jako je agáve, kokos nebo koňské žíně. Při špatné prodyšnosti a vysokém pocení může zůstat pot uvězněný v matraci a mohou se v ní množit roztoči. Vybírejte tak matraci s příčnými průřezy a mezerami mezi vrstvami. Ty zaručí dobrou prodyšnost.
  • Potah matrace – Jedná se o praktickou věc, která se rozhodně vyplatí. Nejen, že prodloužíte životnost matrace, ale můžete potah pořád dokola prát. Ideální je pro lidi, kteří se hodně potí.
Matrace

Výběr matrace patří k velice důležitým věcem a rozhodně by ho neměl nikdo podceňovat. Nejen, že se jedná o vaše zdraví, ale i o kompletní odpočinek, který vám dává energii do dalšího dne.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *