Harvey Weinstein zná svůj rozsudek za #MeToo a spokojen určitě není

Harvey Weinstein, aneb když se z velmi uznávaného filmového producenta a stane ohavná zrůda, ale boží mlýny melou přece jenom pomalu, ale jistě.

Tento případ se táhne už dlouhé dva roky a dlouho byly projednávaný podrobnosti a bližší informace ohledně počínání tohoto filmového producenta. Vše však vypuklo až díky kampani #MeToo, kdy Harveyho naráz obvinilo až 90 žen ze sexuálního obtěžování až po znásilnění a dalšího sexuálního zneužívání. Do té doby by si nikdo ani nepomyslel, že zrovna tento slavný a uznávaný filmový producent s několika oceněními, by se mohl dopustit něčeho takového, ale jak se říká, „pod lampou je největší tma“ a to v tomto případě platí dvojnásob.

Hlavní roli v obvinění hrály dvě ženy a to Jessica Mann a Miriam Haley, které od svého tvrzení neodstoupily a stojí si za ním do dnes. V soudní síni se sešly i všechny ženy, které chtěly proti tomuto Hollywoodskému producentovi svědčit. Ty seděly v první řadě a tvrdě bojovaly za to, aby svoje tvrzení potvrdily i před soudem a ten jim dal následně za pravdu.

Harvey Weinstein a jeho konec

Po dlouhém jednání nastal rozsudek, který posílá Harveyho Weinsteina na dlouhých 23 let do vězení. Rozsudek rozhodl k 20 letům za znásilňování a 3 roky za sexuální nátlak a další obtěžování. Verdikt nezměnil ani fakt, že je Harvey v 67 letech dosti nemocný a před nedávnem prodělal operaci srdce, skrz problémy se sraženinami krve. To, ani další jeho zdravotní problémy, jako byla, nezdařila operace zad, nebo diabetes, který ho pomalu připravuje o zrak, porotu nikterak neobměkčilo. K soudu dorazil na invalidním vozíčku s pouty a jeho výraz ve tváři, byl úměrný konečnému verdiktu. I když si Wainstein stál celou dobu za svém a hájil se, že ženy vždy se vším souhlasily, svůj názor nakonec neprosadil.

Harvey Weinstein MeToo vězení

Teď stojí jen ve hvězdách, jak dlouho to přežijete tento rodák z Queensu v těžkých podmínkách ve věznici a jestli mu jeho spolu vězni dopřejí takovou „péči“, kterou dopřával celou dobu on, jak sám tvrdí, „po vzájemné domluvě“ ženám.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *