Bulharsko, jako opora Řecka, během migrační krize

Když už člověk neví na koho se obrátit v naprosté nouzi, měl by si vždy vzpomenout na svého dobrého souseda, tak jako to udělalo Řecko s Bulharskem. Migrační krize se s pomocí dalších států podstatně lépe zvládá.

Na konci února oznámil turecký prezident, že už dál nebude bránit migraci do Evropy. Na tento popud se tisíce nelegálních migrantů dalo do pohybu a směřovalo k Řeckým hranicím s jasným úmyslem a to, dostat se jakýmkoliv způsobem do Evropy. Dnes už byste jich napočítali na deseti tisíce, kteří jsou před hranicemi a čekají, až se samotná hranice pod náporem rozpadne a budou moct vniknout na území Řecka. Ti co nemají dostatečnou trpělivost, to však zkouší jakýmkoliv způsobem obcházet a dostat se do Řecka i za cenu života. Jednou z takových voleb je i přechod přes řeku Evros, která dělí hranici Turecka a Řecka.

Spolupráce Řecka a Bulharska během migrační krize

Řecko vyzvalo Bulharsko ke spolupráci a navrhlo upouštět vodu z přehrad, která by zamezila migraci po zmíněné řece Evros. To Bulharsko, jako správný soused přijalo a hned v pondělí se daly věci do pohybu a začalo se upouštět více vody, aby se zvýšila hladina a zamezilo se, nebo úplně eliminovalo jakémukoliv přechodu přes vodu.

Řecko však oznámilo, že postaví na severní hranici, migrační centrum, což se však nelíbí ministrovi obrany z Bulharska Krasimirovi Karakačanovi. Ten to pokládá za nesmysl a tvrdí, že by to mohlo narušit sousedské vztahy mezi Řeckem a Bulharskem, které jsou teď potřebné víc, než kdy předtím. Definitivní rozhodnutí, však ještě nepadlo, takže uvidíme, co přinesou následující dny.

Obyvatelé chtějí chránit zemi a bojují na hranicích proti migrantům

Řekové jsou však v pasti a přistupují k maximální obezřetnosti a snaží se posílit hranice vojáky a policisty. To se samozřejmě týká také otevřeného moře, kde se snaží zastavit migrační vlny. K ochraně státu se přistupují také občané, kteří se spojují k chránění hranic a bojují za své práva, pozemky a hlavně děti. Ty tvoří domobranu a nechtějí svoje domy opustit, nebo zpustošit touto migrační apokalypsou.

migrační krize v Řecku

Nejhorší na celkovém situaci je to, že Turecko se snaží pomoci uprchlíkům k překonání hranice a poskytuje jim štípačky, nůžky a další nářadí na překonání plotů a bariér, které jim bráni vstoupit na území Evropské Unie. Nestačí než doufat v podporu dalších členů EU, než bude příliš pozdě.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *