Zábavní park v Polsku

Jen málo lidí ví, že za našimi hranicemi je zábavní park zvaný EnergyLandia. Pokud jste o něm neslyšeli, tak zbystřete zábavní park v Polsku vás zaručeně překvapí.

Kde se EnergyLandia nachází

EnergyLandia se nachází za našimi hranicemi s Polskem a přejezd je dobré zvolit z Českého Těšína nebo z Třince. Z Českého Těšína se poté vydáte k městu Zator, které je vzdálené 80 km. Hned vedle tohoto města najdete EnergyLandiu, kde si užijete zábavu, které jen tak někde nenajdete. Tento zábavní park v Polsku je největším v celé zemi a má ty nejmodernější atrakce. Park se rozkládá na ploše 26 hektarů a mají zde nejrychlejší (142km/h) a nejvyšší (77m) horské dráhy v celé Evropě.

zábavný park v Polsku

Zábavní park v Polsku – co od něho čekat?

Mnoho lidí si řekne, že v Polsku nemohl vzniknout park světové úrovně a že se nejspíše jedná o vtip. Ovšem opak je pravdou, tento park patří k prvotřídnímu formátu a jen tak ho něco nepřekoná. Zábavu zde najdou jak děti, tak dospělí, a to bez rozdílu věku. Čeká vás 70 atrakcí nejrůznějších druhů a věřte, že děti bude problém dostat domů. Kromě všech atrakcí zde najdete i doprovodné programy a nejrůznější akce během celého roku. Park je rozdělený na 4 zóny a potěší všechny milovníky adrenalinu.

Zábavní park v Polsku má jednu velkou, ale nepřehlédnutelnou výhodu, a to, že po zaplacení vstupného máte veškeré atrakce, představení a také vodní park v ceně vstupu. Můžete tak od otevření parku do jeho zavření trávit na atrakcích, a to bez ohledu na to, na jakou atrakci půjdete.

zábavný park v Polsku

4 zóny, které můžete navštívit

  1. Zóna pro nejmladší – Tato zóna je ve většině případů určena pro děti od 2 do 6 let. Nejdete zde atrakce nejrůznějších typů, které nadchnou všechny malé děti. Těšit se můžete na malé horské dráhy, skluzavky, autodrom, létající lodě, jeep safari, zábavní autobus, akrobatickou show, super pumpu, létající houpačky a mnoho dalších atrakcí. Děti se tak ocitnou ve svém živlu a věřte, že i po skončení provozní doby nebudou chtít odejít. Kdo by také chtěl odejít z pohádkové prostředí plného zábavy.
  2. Rodinná zóna – Tato zóna patří mezi velmi oblíbené, a to proto, že zábavní park v Polsku navštěvují hlavně rodiny s dětmi. Vybírat můžete z mnoha atrakcí, a to jak adrenalinové, tak ty odpočinkové, jako je 7D kino, nebo planetárium. Dále na vás čeká monster haus, jungle adventure, bumerang, autodrom, vesnice bojovníků, střelnice, houpačky nebo vodní dráha. Tu oceníte převážně v letním období, kde se na dráze příjemně osvěžíte. Rodinná zóna je prostě místo, které nesmíte se svými dětmi minout.
  3. Vodní zónaVodní zóna je klasická zábava, která nabídne vodní radovánky. Těšit se můžete na 16 vodních drah, tropickou zónu nebo bazény. Děti si tak mohou hrát v bazéně a vy se můžete příjemně slunit. K dispozici je až 300 pontonů pro jednu i dvě osoby, atrakce twister, exotic fun a mnoho dalších. V podstatě se ocitnete v Aquaparku, který je součástí vaší vstupenky.
  4. Extrémní zóna – Mnoho lidí navštěvuje tento park právě díky této zóně. Nejen, že zde mají nejvyšší a nejrychlejší horskou dráhu v Evropě, ale také mnoho dalších adrenalinových atrakcí. Věřte, že skoro každá atrakce vám nažene husí kůži. Je zde spousta horských drah v nejrůznějších provedení, a to atrakce Apocalypto, Aztec swing, Tsunami drop (volný pád) nebo Space booster. Mnoho atrakcí v této zóně má přetížení 4g a věřte, že na ně v životě nezapomenete. Navíc si u některých atrakcí můžete zakoupit i snímek z vaší jízdy.
zábavný park v Polsku

Co dále zábavní park v Polsku nabízí

Kromě všech atrakcí se můžete těšit i na další zábavné věci. Park během roku nabízí spoustu představení pro malé i velké a nejrůznější doprovodné programy. Těšit se můžete na malování na obličej, točení kolem štěstí, házení na cíl a další věci. V některých případech, jako je malování na obličej se platí poplatek a nevztahuje se na něho vstupné.

Samozřejmostí je, že v celém areálu najdete nespočet restaurací, kaváren, cukrárny a také nejrůznější obchůdky se suvenýry. Těšit se tak můžete na gyros, hot dogy, místní speciality, speciality z grilu, zmrzlinové poháry a další jídlo. Rozhodně si zde vybere každý a určitě budete spokojení.

zábavný park v Polsku

Vstupné do EnergyLandie 2023

EnergyLand má rozdělené vstupné na několik druhů a my se podíváme na ty nejpodstatnější z nich. Samozřejmostí je, že vstupenky můžete koupit elektronicky přes internet.

CeníkJaro 1.4.-23.6.Léto 24.6.-3.9.4.9.-29.10.
Zlevněná vstupenka
děti do 140 cm/senioři 65 +
129 PLN –
cca 700 Kč
139 PLN –
750 Kč
129 PLN –
cca 700 Kč
Normální vstupenka179 PLN –
cca 950 Kč
179 PLN –
cca 950 Kč
179 PLN –
cca 950 Kč
Děti do 3 let1 PLN –
5 Kč
1 PLN –
5 Kč
1 PLN –
5 Kč
Narozeninová vstupenka do 18 let1 PLN –
5 Kč
1 PLN –
5 Kč
1 PLN –
5 Kč
Normální vstupenka na 2 dny319 PLN –
1700 Kč
339 PLN –
1800 Kč
319 PLN –
1700 Kč
Parkovné20 PLN –
105 Kč
20 PLN –
105 Kč
20 PLN –
105 Kč

Pozor – EnergyLand není možné navštívit se psem ani s jinými mazlíčky.

zábavný park v Polsku

Zábavní park v Polsku – ubytování

Zábavní park v Polsku vám nabídne ubytování poblíž komplexu, nebo můžete zvolit nějaké přilehlé hotely. Kilometr od parku se nachází Western camp, který nabízí bohaté ubytování, a to v mnoha provedení. Ubytovat se můžete v indiánském týpí, westernových vozech nebo v letním domečku. Bohužel tímto nejspíše lidi zklameme, a to proto, že ceny za jednu noc jsou celkem vysoké. Ovšem nevěšte hlavu, v okolí se nachází spousta míst, kde se můžete ubytovat levněji. Stačí si projet internetové stránky a podívat se po okolí, zda se nepronajímá nějaký apartmán nebo pokoj. Také můžete využít stránek Airbnb, kde najdete nebližší ubytování k parku.

zábavný park v Polsku
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *