Cesta kolem světa v šálku kávy

Káva není jen oblíbený horký nápoj, je to také zážitek, cestování bez pohybu, příběh v každém šálku. Připojte se na naši jedinečnou cestu za kávami z celého světa a poznejte jejich jedinečnost!

Brazilská káva: Symfonie sladkosti

Z úrodných plání Brazílie přichází káva, která je světově uznávána pro svůj hladký a vyvážený profil. Brazilská káva osloví především milovníky měkkých, plných chutí. Na jazyku se rozléhá sladkost připomínající tmavý cukr, doprovázená nádechem čokolády a oříšků.

Káva z Peru: Květinová finesa

Peruánská káva je známá svou jemností a elegantní komplexností. Tóny květin, které jsou pro peruánskou kávu typické, přecházejí do jemně oříškového dozvuku. Peru káva je známá svou střední aciditou a čistým závěrem, což vytváří jemnou harmonii vhodnou pro každý den.

Káva z Nikaraguy: Dotek exotiky

Nikaragujská káva je jako cestování do srdce tropů s každým douškem. Má jasný ovocný profil s náznaky citrusů a tropického ovoce, který je vyvážený sladkými a kořeněnými nuancemi. Nicaragua káva zanechává v ústech pocit svěžesti a oživení.

Káva z celého světa

Etiopská káva: Kolébka kávy

Etiopie je považována za kolébku kávy a její káva je synonymem pro florální a ovocné tóny s výraznou, přirozenou sladkostí. Etiopie káva se svými typickými tóny divokých bobulí a jasmínu je v kávovém světě oslavována pro svou výjimečnost a nezaměnitelný charakter.

Kubánská káva: Silná a odvážná

Kubánská káva vyniká svou silnou a plnou chutí. Je to káva pro ty, kdo hledají intenzivní zážitek s nádechem tabáku a kůže, které jsou doprovázeny mírnou sladkostí a pikantním závěrem. Kubánská káva je jako tanec v ulicích Havany – plná života a rytmu.

Káva z Guatemaly: Ovocná a vyvážená

Z kávových plantáží Guatemaly přichází káva s výraznou aciditou a bohatým ovocným profilem. Guatemala káva obsahuje tóny zralého ovoce, karamelu a čokolády, což tvoří lahodný a vyvážený celek, ideální pro jakýkoli denní čas.

V těchto hrnečcích z různých koutů světa najdete různorodost a bohatství, které může káva nabídnout. Každá země přináší do své kávy něco jedinečného, odrážejícího její půdu, klima a kulturu. Vydejte se na degustační cestu a objevte světové kávové skvosty v pohodlí vašeho domova.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *