Zázrak jménem capuccino

Capuccino je nejen oblíbeným ranním rituálem milionů lidí po celém světě, ale také symbolem italské kávové kultury, která se rozšířila i k nám a je synonymem luxusu. Tento klasický nápoj, který dokonale kombinuje espresso, horké mléko a mléčnou pěnu, je známý svou jemnou chutí a bohatým aroma. Capuccino je dokonalým příkladem, jak jednoduché ingredience mohou vytvořit něco, co přesahuje běžný kávový zážitek.

Od mnichů ke kávové ikoně

Historie capuccina je úzce spjata s kávovou kulturou Itálie, ale jeho kořeny sahají až do 17. století do Vídně. Název „capuccino“ pochází od řádu kapucínských mnichů, jejichž hnědé hábity připomínají barvu tohoto nápoje. Původní vídeňský „Kapuziner“ byl jednoduchým spojením kávy a smetany.

V průběhu let se tento nápoj vyvíjel a získal popularitu v Itálii, zejména s rozvojem kávovarů na espresso v raném 20. století. V té době se capuccino stalo tím, čím je dnes známo – perfektní harmonií espressa, horkého mléka a bohaté vrstvy mléčné pěny. Jeho popularita se rozšířila i mimo Itálii, čímž se stalo celosvětovým synonymem pro kvalitní kávový zážitek a klíčovou součástí kávové kultury.

capuccino

Capuccino krok za krokem

Domácí příprava capuccina doma může být jednoduchá a příjemná. Klíčem je kvalitní zrnková káva a správné techniky.

Klasické capuccino

  1. Začněte přípravou espressa v kávovaru. Použijte kvalitní espresso kávu umletou najemno.
  2. Zatímco espresso kape, pěňte mléko do hladké a jemné konzistence. Můžete to provést buď horkou párou, pokud váš kávovar disponuje napěňovačem mléka, nebo šleháním ručním napěňovačem.
  3. Do předehřátého hrnku nejprve nalijte espresso, poté přidejte horké mléko a nakonec vrstvu mléčné pěny.

Bezkofeinové capuccino

Postup pro přípravu bezkofeinového capuccina je stejný, jen začněte s kvalitní kávou bez kofeinu. Díky moderním metodám dekafeinizace můžete vychutnat plnou chuť capuccina bez účinků kofeinu.

Proč capuccino tolik milujeme?

Capuccino není jen o chuti, ale i o pocitu. Pít capuccino znamená vychutnat si chvíli klidu, ponořit se do bohatého aroma a užívat si pohody, kterou tento nápoj přináší. Hrnek voňavého capuccina je jednoduše zážitek, který spojuje jednoduchost s elegancí.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *