Jsem víla, no a co?

Toužíte v životě něčeho dosáhnout? Někdy postačí „jen“ dobře žít. Vezměte si příklad z bytostí, které svět přišly uzdravovat. Možná jste stejnými hrdiny i vy.

Znečištěné prostředí, vyčerpaná planeta, lidé odpojení od přírody, stres a shon, negativistický pohled na svět, život v zajetí konzumu… Není divu, že dnešní uspěchaná a náročná doba vede mnohé k alternativnímu směřování. K vědomému životu, který není lhostejný k Zemi a lidem a prostřednictvím kterého se vrací ke kořenům – osvojují si řemesla a dovednosti z dob minulých a usilují o to, aby byli co nejvíce samostatní a žili zdravě a smysluplně.

Takoví jedinci (a není jich už vůbec málo), jsou ještě stále celou řadou lidí se zkostnatělými názory vnímáni jako “jiní”. Protože vystupují z davu, mohou nosit i nejrůznější nálepky. Zejména u žen se setkáváme běžně s označeními jako „divoženka“, „biožena“, „lesana“ nebo „víla“.

Patříte mezi ně i vy? Jste unavení z toho, jak se ve světě přehlíží důležité hodnoty v honbě za větším ziskem, materiální hojností a osobní image? Jdete cestou pokory, ruční tvorby a lásky k přírodě? Není za co se stydět. Přiznejte si, že jste víla, a dejte to na odiv! Náš svět přesně takové bojovníky za zdravé hodnoty potřebuje. Buďte pro druhé inspirací.

Čím může „víla“ (nebo její mužský prototyp) inspirovat:

  • Žije minimalisticky – Nehromadí věci a nakupuje jenom to, co doopravdy potřebuje. Dává přednost kvalitě před kvantitou. Co může, tak si půjčí nebo pořídí z druhé ruky, a tím šetří nejen peněženku, ale i planetu. Neplýtvá jídlem. Nakupuje bezobalově a vytváří tak minimum odpadu.
  • Žije pomalu – Pěstuje vnitřní klid a vyznává pomalé tempo. Cestuje pěšky, na kole nebo tramvají. Nedává si přehršel cílů, nemá přeplněný diář ani hlavu. Zajímá ji pomalá móda a jídlo nakupuje u lokálních pěstitelů. Místo scrollování sociálních sítí tvoří a dělá něco prospěšného.
  • Věnuje se ruční tvorbě – Ovládá řemeslo, kterým se často i živí. Učí se od předků a váží si jejich umu a moudrosti. Co může, to si vyrobí (nebo opraví) sama. Ať už bylinkovou mast, lapač snů, přírodní prostředek na úklid nebo letní šaty. Když něco koupit musí, podporuje stejně šikovné jedince nákupem jejich handmade produktů.
Jsem víla, no a co?
  • Ochraňuje zvířata a přírodu –Není jí lhostejná žádná živá bytost. Neseká trávník na krátko, ale poskytuje zázemí pro včely a hmyz. Sází stromy, stará se o opuštěná zvířata. Zpravidla je vegetariánkou či vegankou, nebo alespoň omezuje konzumaci masa (zejména toho z velkochovů).
  • Vede netoxickou domácnost – Nesnese v domě žádné chemikálie, které ničí životní prostředí a zdraví její rodiny. Na úklid používá jedlou sodu a ocet, na praní ekologické prací prostředky, pro osvěžení vzduchu přírodní esenciální oleje. Nakupuje biopotraviny nebo si jich co nejvíce vypěstuje sama na zahrádce.
  • Žije offline v přírodě – Je vyznavačka přírody a žije s ní v souladu tělem i duší. Ráda cestuje, maximum svého času se snaží trávit offline, s čistou hlavou, mimo sociální sítě, v přírodě, na pěších výletech, v horách, na zahradě, u vody. Energii a zdraví čerpá ze slunce, čerstvého vzduchu a pohybu.
  • Pomáhá druhým – Potkali jste někdy dobrou vílu? Možná jste to byli i vy, když jste posbírali odpadky v lese, zajeli jste přečíst knihu babičkám do domova seniorů, nebo když jste darovali staré oblečení na charitu. Každá dobrosrdečná maličkost se počítá.

Poznáváte se v něčem? Dává vám takový způsob žití smysl? Ať už žijeme stylem sportovce, nebo módní guru, vždy máme možnost v sobě i trochu té „vílí“ nátury probudit. Stačí začlenit do svého života něco z výše uvedeného.

Jsem víla, no a co?

Velmi záleží, k čemu svými každodenními činy budeme přispívat. Ohlížejme se proto co nejčastěji a pozorujme, zda po sobě necháváme spoušť, nebo svým bytím jako víly rozséváme po světě semínka radosti a dobra.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *