Koupě bytu v Praze? Ideální způsob zúročení peněz!

Každý chce bydlet – ideálně bez hypotéky a ve svém. Nicméně splnit si tento sen může být opravdu složité, obzvláště pokud si uvědomíte, že problém může nastat už v momentě, kdy se rozhodnete žádat o hypotéku. Podmínky pro dosažení na hypotéku jsou totiž velmi přísné a uchazeč musí splňovat mnohá kritéria.

Naprostá většina lidí si říká: „Našetřím si a za pár let si něco koupím.“. Nicméně přesně tohle je špatný způsob myšlení. Musíte totiž vzít v úvahu inflaci a uvědomit si, že v naprosté většině případů cena nemovitostí stoupne o víc, než jste schopni za rok našetřit. Díky tomu je dost možné, že pokud nezačnete jednat ihned, na vámi vysněné bydlení nemusíte nikdy dosáhnout. Otázkou tak zůstává, jak z tohoto začarovaného kruhu ven?

koupě bytu v Praze

Jak zúročit peníze?

Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět. Nicméně jedno řešení tu je – investice a zúročení peněz. Možností, jak investovat peníze je celá řada. Jednou z nejlepších a nejjistějších je však investice právě do nemovitosti. Zkrátka, vzdejte se svého snu o velkém domě se zahradou v Praze, který je pro vás nedosažitelná a raději investujte do malého bytu, který si můžete dovolit. Například malé byty na Praze 3 jsou cenově podstatně dostupnější.

Pokud se navíc rozhodnete investovat do bydlení, které ještě není postavené, nabízí se vám jedinečná možnost zafixovat si prodejní cenu. Uveďme si příklad. Bydlení v Praze na Žižkově v předprodeji seženete již od čtyř milionů korun. Byty budou dokončené v roce 2022. Vy si tak kupujete byty za nynější prodejní cenu. V roce 2022, by se tyto stejné byty, prodávaly například o pět procent dráž (díky neustálému zdražování cen nemovitostí). Pokud tedy na bydlení vyloženě nespěcháte a nevadí vám, počkat si na něj klidně jeden až dva roky, jedná se opravdu o dobrou investici. Jakmile budete mít splacený tento menší byt (nebo splatíte alespoň jeho část), můžete jej prodat a za tyto peníze si koupit něco většího.

Výbornou variantou je tuto zakoupenou nemovitost i pronajímat – byt se vám zcela (nebo z velké části) splácí sám a vy po nějaké době budete vlastnit svoji nemovitost, kterou opět můžete prodat.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *