Maledivy v Polsku

Jen málo kdo ví, že jen kousek od našich hranic se nachází místo, kterému se nazývá Maledivy v Polsku. Toto místo je vzdálené pouhých 120 km od Ostravy a jde o ráj na zemi.

Nádherné místo na výlet

Toto místo je bývalý dolomitový lom, ze kterého je dnes nádrž zvaná Wydra. Nachází se jen kousek od většího města Katowice a zaručeně zde načerpáte pozitivní energii. Toto místo prošlo velkou proměnou a nyní se sem sjíždí mladí lidé z okolí, aby si zdě udělali svatbu. Navíc je od roku 2019 park Gródek arboretem v Jaworzně.

Maledivy v Polsku mají určitá pravidla

  • Výhradně se zde nesmí koupat.
  • Můžete zde venčit své čtyřnohé mazlíčky.
  • Pokud chcete projít celou tuto nádheru, tak si vyhraďte alespoň dvě hodiny.
  • Vstup je zcela zdarma.
Maledivy v Polsku

Výlet po polských Maledivách

Jak už bylo zmíněno, vstup na Maledivy v Polsku je zdarma a neplatí se zde žádné poplatky. Vzít sebou můžete své mazlíčky a k přehradě Wydra se pohodlně dostanete i s kočárkem. Můžete tak vyrazit s celou rodinnou a vyplatí se vyjet brzy ráno. Díky tomu nebude v parku tolik lidí a mnohem více si ho užijete.

K parku se dostanete jak osobním vozem, tak autobusy číslo 304, 314 a 344. Jede sem však i noční autobus a to N1 (v Polsku). Pro osobní vozy jsou zde dvě velká parkoviště, kde je parkování zcela zdarma.

Maledivy v Polsku

Park začíná vstupní bránou, která vás přenese do kouzelné země. Hned u této vstupní brány se můžete podívat na celou mapu polských Malediv. Je zde nespočet vyhlídek a také odpočívadel, kde se můžete zastavit a kochat se zdejší přírodou. Samozřejmostí je, že si můžete vzít i svačinu a odpočinout si pod přístřeškem, kterých je zde hned několik. Hned za vstupní branou je malebná skupina skal a příroda je zde opravu úchvatná.

Po pár metrech narazíte na křížovku, která je hned u sochy potápěče. Kousek od něho je potápěčské centrum u přehrady Grodek. Dále se dá dostat z tohoto místa k vodní nádrži Wydra. Jakmile narazíte na značku Maledivy v Polsku, tak se dejte doprava. Po asfaltové cestě se dostanete k obdivuhodné vyhlídce Lom na bagr.

Maledivy v Polsku

Po cestě také narazíte na vydru z bronzu. Krásné altány a dřevěnou lávku která mizí pod hladinou vody. Díky tomu vznikl název Maledivy v Polsku. Dřevěné lávky, které se klikatí jako housenka pod hladinou vody jsou slastí na duši. Lávka je dlouhá zhruba 100 m a můžete si jí celou projít. Rozhodně tím potěšíte děti, které ocení smočení nohou. Voda je zde příjemně svěží a během procházky určitě bodne. Berte však na vědomí, že se zde nesmí koupat.

Na konci této trasy stačí osušit nohy a vydat se směrem k parkovišti. Dejte se cestou po dřevěných schodech, které vás zavedou k vyhlídce. Odtud si ještě jednou prohlédnete celý park Gródek a také nádrž Wydra. Déle pak míříte ke svému vozu na parkoviště.

Snad se vám tento výlet bude líbit a Maledivy v Polsku doporučíte svým přátelům a rodině.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *