Nejlepší party hra? Vsaď na pravdu!

Party hra Vsaď na pravdu je velmi podobná hře Otázky a odpovědi, Flaška, nebo Pravda nebo úkol. Nicméně stejně jako tyto hry, jedná se o peprnou hru, která je určena pouze pro 18+!

Každý mladý člověk se chce bavit – a není se čemu divit. Mládí je jenom jedno. Party jsou pak nejčastěji ozvláštňovány nejrůznějšími hrami. Mezi ty nejoblíbenější a nejznámější patří například klasická flaška, hra na pravdu, nebo úkol, nebo klasické aktivity. Co takhle si ale zkusit něco nového a neotřelého? Zkuste hru: „Vsaď na pravdu!“.

Vsaď na pravdu, aneb party hra která vás bude bavit

Hra Vsaď na pravdu má s Flaškou a hrou na pravdu jedno společné – jedná se o sadu peprných otázek, které mají hráči za úkol během hry zodpovědět. Chcete si ji zahrát? Není problém! K této party hře budete potřebovat sadu vytištěných (a ideálně i zalaminovaných) otázek a žetony, které budete vsázet. Pokud nemáte klasické žetony, můžete je nahradit například sirkami, vršky od piva nebo třeba knoflíky. Zkrátka čímkoliv, co máte po ruce. Posledním prvkem, který bude každý hráč potřebovat, jsou kartičky s čísly 1-3. Ty si buď můžete zde vytisknout a vystřihnout, nebo prostě napsat na papír. Nicméně kartičky musí být z rubu stejné (proto, aby ostatní hráči nepoznali, jakou kartičku jste zvolili). Tyto očíslované kartičky budeme v pravidlech nazývat „hlasovací karty“.

party hra vsaď na pravdu

Pravidla této zábavné party hry

Pravidla této party hry s kartičkami jsou pak následující. Hru začíná nejmladší hráč. Směr hry je po směru hodinových ručiček. Hráč, který je na tahu si vytáhne z paklíku kartičku s otázkou (hráč si může vybrat, kterou otázku z kartičky si zvolí). Zvolenou otázku pak hráč přečte na hlas. Následně zvolí jednu hlasovací kartu. Hodnota karty pak označuje správnou odpověď. Tuto kartu pak hráč položí lícem (hodnotou) dolů tak, aby spoluhráči nevěděli, která odpověď byla zvolena.

Následně jsou na tahu ostatní hráči. Pomocí hlasovací karty pak zvolí též správnou odpověď. Pozor hráči odpovídají dle toho, co si myslí, že si myslí hráč na tahu! Na jejich subjektivním názoru nezáleží. Jinými slovy, myslí si, co si myslí hráč na tahu.

Na danou odpověď si pak každý hráč vsadí (obdobně jako u Pokru). Pokud zvolená odpověď je správná, vezme si jednou tolik, co vsadil z banku. Pokud odpoví špatně, žetony propadnou do banku. Například vsadí-li hráč 2 žetony a odpoví dobře, z banku si vezme dva další žetony. Odpoví-li špatně, dva žetony musí odevzdat. V jednom kole lze vsadit maximálně tři žetony.

Zkrácená pravidla této party hry

 1. Nachystání hrací plochy (kartičky + žetony)
 2. Hráč si vezme kartičku, zvolí otázku, nahlas ji přečte a následně na ni pomocí hlasovací karty tajně odpoví
 3. Ostatní hráči hádají (v tichosti) odpověď, pomocí hlasovací karty zvolí jednu z možností, vsadí žetony
 4. Hráč, který četl otázku, svoji odpověď odkryje
 5. Ostatní hráči si vezmou/odevzdají žetony do/z banku
 6. Kartu tahá další hráč

Tato party hra s otázkami má velmi jednoduchá pravidla. Pokud vás tedy zaujala, pusťte se do hry! A co je na tom nejlepší? Tato luxusní party hra je všem zpřístupněna v plném rozsahu zcela zdarma!

P.S.: Fantazii se meze nekladou! Samozřejmostí je, že se u hry nesmí lhát! Víte o někom kdo lživě odpovídal? Penalizujte jej například panákem!

 • Kdy zavolat elektro pohotovost?
  Ne nadarmo se říká, že s vodou a elektřinou by se nemělo zahrávat a u elektřiny, to platí dvojnásob. Víte, kdy je potřeba zavolat profesionály a kdy nikoliv?
 • Co jsou kalibry a jaké mají využití?
  Víte, co jsou to kalibrační zařízení, jaké mají základní druhy, jaký je jejich výrobní materiál a jak se s nimi zachází? Rádi vám poradíme.
 • Výhody výkupu starých aut
  Už dlouho máte na svém pozemku zaparkovaný starý vůz a chcete se ho nyní zbavit? Pokud ano, tak zvolte výkup aut za hotové, rozhodně se vyplatí.
 • Dárek k narození miminka, víte jaký vybrat?
  Co dát mamince k narození dítěte? Poradíme vám nejlepší dárek! Jsou to šperky, pamětní mince, nebo něco jiného?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *