Proč si pořídit pergolu?

Každý, kdo má zahradu, větší balkón, nebo terasu, jistě už někdy přemýšlet nad pergolou, nebo alespoň markýzou. Pokud stále nejste rozhodnutí, proč byste měli do takového přístřešku investovat, máme pro vás hned několik důvodů. Pojďme se tedy na ně společně podívat.

Soukromí

Pokud bydlíte v paneláku, jistě víte, jak těžké je dosáhnout soukromí. Obzvláště pokud máte přízemní byt s terasou a všichni obyvatelé bytovky nad vámi vám vidí na pozemek. Pokud si tedy pořídíte pergolu, získáte tolik vytoužený prostor, kam vám sousedi neuvidí. Jestliže dřevěná pergola není nic pro vás, můžete zastřešení terasy provést díky markýze. Když pod ní budete chtít sedět, roztáhnete si ji. Když nebudete doma, může být stříška zatažená a sluníčko vám může svítit třeba na květiny.

pergoly

Moderní prvek

Žádná zahrada u moderního domu se neobejde bez dřevěné pergoly https://www.pergola-drevena.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany. Díky ní totiž zahrada získá ten správný šmrnc. Můžete si ji nazdobit LED světýlky nebo popínavými rostlinami, a vytvořit tak příjemný koutek pro relaxaci celé rodiny.

Praktické využití

Komu by se v horkých letních dnech chtělo sedět doma v jídelně, když můžete sedět třeba na zahradě pod pergolou? Klidně si pod pergolu můžete postavit gril a trávit volné chvíle s celou rodinou venku. Budete chráněni před sluníčkem, ale přitom budete na čerstvém vzduchu.

Pokud se ptáte na cenu, nemůžeme vám říct jednoznačnou odpověď. Konečná cena pergoly je různá. Záleží jak na velikosti, tak na použitém stavebním materiálu (nejčastěji se staví ze dřeva, ale můžete investovat například i do oceli, nebo zdiva). Nicméně menší pergolu si můžete nechat postavit už za několik tisíc korun. Velké a kvalitní stavby se pak mohou vyšplhat až ke stu tisícům. Zkrátka, za nás se stavba pergoly, markýzy nebo zahradního altánu prostě vyplatí – ať už si zvolíte levnou, nebo drahou variantu.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *