Co jsou bioklimatické pergoly?

Pokud jste si na své zahradě rozhodli postavit pergolu, jistě jste už zjistili, že máte na výběr z celé řady druhů, tvarů a výrobních materiálů. Novinkou na trhu jsou však bioklimatické pergoly. Víte, co to je a jaké mají výhody oproti těm klasickým? Pokud ne, pokračujte ve čtení a vše důležité se dozvíte!

Co je to bioklimatická pergola?

Bioklimatická pergola se oproti klasickým pergolám liší především zastřešením. Bioklimatické pergoly jsou nejčastěji zastřešené naklápěcími lamelami. Díky tomu vaše posezení snadno ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami (deštěm, sněhem apod.) a ostrým slunečním zářeními. Snadno si sami můžete nastavit polohu střešních lamel. Střecha tedy může být plně neprůhledná a nepropustná v případě nepříznivého počasí, ale i napůl otevřená například během slunečného dne.

bioklimatické pergoly

Jaké jsou výhody bioklimatických pergol?

Bioklimatické pergoly jsou moderní, nadčasové, ale i praktické. Pojďme se tedy společně podívat na jejich největší výhody.

Kvalita a funkčnost

Bioklimatické pergoly jsou zpravidla vyráběné na zakázku, není tak divu, že jejich nespornou výhodou je vysoká kvalita a odolnost. Díky tomu si pergolu lze přizpůsobit dle svých představ. Samozřejmostí je i vysoká nosnost střechy. Nemusíte mít obavu, že když napadne sníh, střecha se vám propadne.

Naklápěcí lamely

Jak již bylo zmíněno, bioklimatické pergoly mají střechu vyrobenou z naklápěcích lamel. Ty jsou zpravidla ovládány dálkovým ovladačem. Lamely si je možné naklopit až o 140 °. Snadno si je můžete přizpůsobit aktuální potřebě. Zcela uzavřené panely zaručují nepropustnost. Naopak otevřené propustí sluneční svit a umožní proudění vzduchu.

Moderní design

Bioklimatické pergoly se povětšinou vyrábí na zakázku. Můžete si zvolit jak použitý materiál a barvu, tak rozměry. Velice oblíbené jsou například hliníkové pergoly.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *