Co jsou bioklimatické pergoly?

Pokud jste si na své zahradě rozhodli postavit pergolu, jistě jste už zjistili, že máte na výběr z celé řady druhů, tvarů a výrobních materiálů. Novinkou na trhu jsou však bioklimatické pergoly. Víte, co to je a jaké mají výhody oproti těm klasickým? Pokud ne, pokračujte ve čtení a vše důležité se dozvíte!

Co je to bioklimatická pergola?

Bioklimatická pergola se oproti klasickým pergolám liší především zastřešením. Bioklimatické pergoly jsou nejčastěji zastřešené naklápěcími lamelami. Díky tomu vaše posezení snadno ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami (deštěm, sněhem apod.) a ostrým slunečním zářeními. Snadno si sami můžete nastavit polohu střešních lamel. Střecha tedy může být plně neprůhledná a nepropustná v případě nepříznivého počasí, ale i napůl otevřená například během slunečného dne.

bioklimatické pergoly

Jaké jsou výhody bioklimatických pergol?

Bioklimatické pergoly jsou moderní, nadčasové, ale i praktické. Pojďme se tedy společně podívat na jejich největší výhody.

Kvalita a funkčnost

Bioklimatické pergoly jsou zpravidla vyráběné na zakázku, není tak divu, že jejich nespornou výhodou je vysoká kvalita a odolnost. Díky tomu si pergolu lze přizpůsobit dle svých představ. Samozřejmostí je i vysoká nosnost střechy. Nemusíte mít obavu, že když napadne sníh, střecha se vám propadne.

Naklápěcí lamely

Jak již bylo zmíněno, bioklimatické pergoly mají střechu vyrobenou z naklápěcích lamel. Ty jsou zpravidla ovládány dálkovým ovladačem. Lamely si je možné naklopit až o 140 °. Snadno si je můžete přizpůsobit aktuální potřebě. Zcela uzavřené panely zaručují nepropustnost. Naopak otevřené propustí sluneční svit a umožní proudění vzduchu.

Moderní design

Bioklimatické pergoly se povětšinou vyrábí na zakázku. Můžete si zvolit jak použitý materiál a barvu, tak rozměry. Velice oblíbené jsou například hliníkové pergoly.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *