Na co brát ohled při výběru kvalitní filtrační láhve na vodu?

Při výběru kvalitní filtrační láhve na vodu je třeba mít na paměti několik klíčových parametrů, abyste měli jistotu, že si koupíte výrobek, který bude vyhovovat vašim potřebám. Které to jsou a proč jsou tak důležité? A jak vlastně takové filtrační láhve fungují?

Objem láhve a životnost filtru

Mezi nejdůležitější parametry patří objem láhve a životnost v ní použitého filtru. Objem láhve se obvykle měří v litrech. Vyšší kapacita znamená, že láhev dokáže přefiltrovat více vody za kratší dobu, což je ideální, pokud hledáte výrobek, který budete používat při náročných aktivitách nebo v horkém počasí. Druhým parametrem je životnost filtru, která se obvykle udává v počtu litrů vody, které dokáže vyčistit, než je třeba jej vyměnit. Vyšší hodnoty zde znamenají delší životnost filtrů, a tím i lepší poměr ceny a výkonu.

Jakou kapacitu láhve zvolit?

Při výběru filtrační láhve pro konkrétní cestu je také důležité předem zjistit, zda budete mít možnost doplnit si po cestě zásoby vody. Pokud ne, je vhodné zvolit láhev s vyšší kapacitou, abyste se vyhnuli nedostatku čisté vody. Nejběžnější typ filtračního systému ve filtrační láhvi využívá aktivní uhlí, které je účinné při odstraňování mnoha různých druhů nečistot, včetně chlorové pachuti, těžkých kovů či vodního kamene. Kvalitní pitná voda vám pak pomůže snáze dodržovat pitný režim, který dokáže podpořit i vaše trávení. Právě díky těmto benefitům stojí za to si filtrační láhev pořídit. Pokud chcete mít přefiltrovanou vodu i doma a chcete jí větší množství naráz, je pak ale lepší sáhnout po filtrační konvici.

filtrační láhve

Praktické vlastnosti filtračních lahví

Většina filtračních lahví má široké hrdlo pro snadné doplňování a některé modely jsou vybaveny poutkem, rukojetí nebo karabinou pro pohodlné přenášení. Některé láhve jsou dokonce vhodné pro mytí v myčce nádobí pro rychlé a snadné čištění bez poškození láhve. Při pořizování nové filtrační láhve si také ověřte dostupnost filtrů, které jsou s ní kompatibilní. V ideálním případě si jich hned několik pořiďte. Mezi velmi kvalitní filtry na vodu patří ty, které do svých lahví používá společnost Brita. Filtrační láhve Brita tak patří k tomu nejkvalitnějšímu, co lze v této oblasti sehnat.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *