Na co brát ohled při výběru kvalitní filtrační láhve na vodu?

Při výběru kvalitní filtrační láhve na vodu je třeba mít na paměti několik klíčových parametrů, abyste měli jistotu, že si koupíte výrobek, který bude vyhovovat vašim potřebám. Které to jsou a proč jsou tak důležité? A jak vlastně takové filtrační láhve fungují?

Objem láhve a životnost filtru

Mezi nejdůležitější parametry patří objem láhve a životnost v ní použitého filtru. Objem láhve se obvykle měří v litrech. Vyšší kapacita znamená, že láhev dokáže přefiltrovat více vody za kratší dobu, což je ideální, pokud hledáte výrobek, který budete používat při náročných aktivitách nebo v horkém počasí. Druhým parametrem je životnost filtru, která se obvykle udává v počtu litrů vody, které dokáže vyčistit, než je třeba jej vyměnit. Vyšší hodnoty zde znamenají delší životnost filtrů, a tím i lepší poměr ceny a výkonu.

Jakou kapacitu láhve zvolit?

Při výběru filtrační láhve pro konkrétní cestu je také důležité předem zjistit, zda budete mít možnost doplnit si po cestě zásoby vody. Pokud ne, je vhodné zvolit láhev s vyšší kapacitou, abyste se vyhnuli nedostatku čisté vody. Nejběžnější typ filtračního systému ve filtrační láhvi využívá aktivní uhlí, které je účinné při odstraňování mnoha různých druhů nečistot, včetně chlorové pachuti, těžkých kovů či vodního kamene. Kvalitní pitná voda vám pak pomůže snáze dodržovat pitný režim, který dokáže podpořit i vaše trávení. Právě díky těmto benefitům stojí za to si filtrační láhev pořídit. Pokud chcete mít přefiltrovanou vodu i doma a chcete jí větší množství naráz, je pak ale lepší sáhnout po filtrační konvici.

filtrační láhve

Praktické vlastnosti filtračních lahví

Většina filtračních lahví má široké hrdlo pro snadné doplňování a některé modely jsou vybaveny poutkem, rukojetí nebo karabinou pro pohodlné přenášení. Některé láhve jsou dokonce vhodné pro mytí v myčce nádobí pro rychlé a snadné čištění bez poškození láhve. Při pořizování nové filtrační láhve si také ověřte dostupnost filtrů, které jsou s ní kompatibilní. V ideálním případě si jich hned několik pořiďte. Mezi velmi kvalitní filtry na vodu patří ty, které do svých lahví používá společnost Brita. Filtrační láhve Brita tak patří k tomu nejkvalitnějšímu, co lze v této oblasti sehnat.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *