Reproduktory k PC, víte jak je správně vybrat?

Jak vybrat reproduktory k PC je těžká otázka. Nicméně my vám dnes přinášíme přehled všeho důležitého, co byste měli vědět. Jaké jsou druhy reproduktorů, jaký je v nich rozdíl a jaké mají základní parametry? Poradíme vám!

Reproduktory k počítači, či notebooku, jsou obvykle nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak dostat ven zvuk. Přitom na trhu je k dostání celá řada beden, ze kterých můžete vybírat. Navzájem se liší nejenom cenou ale i technickými parametry. Víte, jak neudělat chybu a vybrat takové reproduktory, které vám budou stoprocentně vyhovovat? Poradíme vám!

Druhy reproduktorů

 • Přenosné reproduktory – velmi oblíbený druh reproduktorů na cesty. Je vybaven vlastní baterií a vyniká malými rozměry a nízkou hmotností. Nejčastěji se jedná o jeden reproduktor.
 • Věžové reproduktory – jsou hubené a vysoké reproduktory, které se obvykle skládají ze dvou bočních satelitů. Je zvykem, že velmi dobře zvládají vykreslovat jak nízké, tak vysoké tóny.
 • Regálové reproduktory – na rozdíl od věžových jsou menší a skladnější, nicméně takty hůře zvládají basové tóny
 • Středové reproduktory – jedná se o jeden reproduktor, který je nejčastěji umístěn ve středu reproduktorové soustavy. Moc často se osamoceně nevyužívá.
 • Subwoofery – kvalitní reproduktory, které zvýrazňují hluboké a basové tóny
 • Reproduktorové soustavy – soustava reproduktorů. Můžete se setkat s pojmy jako reproduktorová soustava 2.0, 2.1, 5.0, 5.1 a další. První číslo označuje počet reproduktorů, které jsou schopné přehrát střední až vyšší tóny. Zadní číslo pak udává počet beden (subwooferů), které přehrávají kvalitní basy.
Reproduktory k PC

Účel reproduktorů k PC

Podle způsobu určení rozlišujeme hned několik druhů reproduktorů:

 • Reproduktory pro běžný poslech – důraz je kladen především na nízkou cenu a malé rozměry
 • Reproduktory na PC pro milovníky hudby – reproduktory musí zvládnout kvalitně přehrát jak vysoké, tak nízké tóny
 • Repro bedny pro filmové nadšence – důraz je kladen především na kvalitní 3D zvuk tak, aby co nejlépe vynikly všechny filmové efekty
 • Herní reproduktory – důraz je kladen jak na prostorový zvuk, tak na zvládání vysokých i nízkých tónů

Aktivní vs. pasivní reproduktory

 • Aktivní – mají již zabudovaný zesilovač. Muziku lez velmi často přenášet přes Bluetooth, Wifi. Velmi často se jedná o malé, kompaktní reproduktory na cesty.
 • Pasivní – vyžadují externí zesilovač.

Konektivita

Konektivita znamená způsob propojení. Nejčastěji se řeší u přenosných reproduktorů. Nejobvyklejší je nabízený přenos pře Bluetooth nebo WiFi, nicméně objevují se i propojení přes rádioví vlny nebo NFC.

Výkon

Výkon reproduktoru neznamená, jak hlasitě dokáže hrát, nicméně tuto hodnotu každý výrobce udáví jinak, proto ji nelze brát za jednoznačnou měrnou hodnotu a je nutné ji brát s nadhledem. Výkon reproduktoru se udává ve wattech.

 • Reprobedny k PC do 10 W – navýší kvalitu vestavěných reproduktorů, nicméně žádné extra velké výkony nečekejte.
 • Reprobedny k PC od 10 do 40 W – jsou základní reproduktory, které uspokojí všechny běžné uživatele
 • Reprobedny k PC nad 40 W – jsou ideální pro nadšence filmů, počítačových her i huby. Jedná se o velmi kvalitní reprodukování zvuku.

Citlivost

Citlivost, udává hodnotu, jakou je reproduktor nanejvýš schopný hrát. Udává se v dB, neboli decibelech a jedná se o jednotku, která je přímo úměrná hlasitosti beden. Nicméně reproduktory, které mají citlivost vyšší než 93 dB, mívají velmi často problémy s kvalitou zvuku. Pokud je tedy pro vás to, jak hlasitě dokáží reproduktory hrát stěžejní, určitě si zajděte do obchodu a reproduktor na vlastní uši vyzkoušejte.

Frekvence

Údaj frekvence znamená, jak nízké a jak vysoké tóny je reproduktor schopný reprodukovat. Udává se v hertzích (Hz) nebo kilohertzích (kHz). Naprosto dostačující je rozmezí 20 Hz – 20 kHz, neboť v takovémto rozmezí dokáže lidské ucho zaznamenávat tóny.

Jak vybrat reproduktor? Heureka [online]. [cit. 2020-07-08]. Dostupné z: https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-reproduktor/

Srovnávací test & recenze nejlepších reproduktorů. A recenze [online]. [cit. 2020-07-08]. Dostupné z: https://www.arecenze.cz/reproduktory/

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *