Sportovní podlahy – co byste o nich měli vědět?

Sportovní podlahy se od těch klasických liší v celé řadě parametrů. Jak už sám název napovídá, sportovní podlahy jsou určeny především pro sport. Můžete se s nimi setkat například v posilovnách, školních tělocvičnách, nebo krytých halách. Pojďme se tedy společně podívat na bližší specifika této podlahové krytiny.

Protiskluzový povrch

Pokud jste už někdy v nějaké sportovní hale, či tělocvičně byli, jistě dobře víte, že podlaha byla protiskluzová. Protiskluzový povrch tohoto druhu podlah je naprosto klíčový. Brání totiž uklouznutí a případným zraněním. Kromě bezpečnostní stránky je protiskluzový povrch i praktický. Sportovci na něm totiž mohou dosahovat vyšších výkonů.

sportovní podlahy

Kvalitní odpružení

Stejně tak jako protiskluzový povrch, je i kvalitní odpružení podlahy velmi důležité. Při dopadu není podlahová krytina tvrdá. Sportovci si tak šetří své klouby. Pokud na podlaze budete cvičit například gymnastiku, je kvalitní odpružení podlahy klíčové i pro bezpečnost.

Materiál sportovních podlah

Sportovní podlahu si můžete nechat položit z celé řady materiálu. Nejčastěji se však jedná o dřevo, nebo PVC. Materiál byste měli volit především podle toho, pro jaký sport bude podlaha určená. Zohlednit musíte určitě i to, zda bude podlaha ve vnitřních, či venkovních prostorech. Pro velkou krytou halu pro házenou, je například vhodný dřevěný povrch. Naopak do posilovny budete pravděpodobně pokládat podlahu z PVC. Pokud si však nevíte rady, nemusíte věšet hlavu. V každé firmě, které se zabývá touto problematikou, pracuje celá řada odborníků, kteří vám mile rádi se vším poradí.  

Venkovní sportovní podlahy

Pokud se ptáte, zda je možné sportovní podlahu položit i na venkovní nekryté hřiště, odpověď je jednoduchá – ano, je to možné. Nicméně musíte si dát pozor na zvolený materiál. Venkovní sportovní podlahy jsou vystaveny nepříjemným povětrnostním vlivům a je nutné je položit správně. Jenom tak vám vydrží dlouhé roky.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *