Tip na romantický víkend ve dvou pod Karlštejnem

Jak si užít víkend s partnerem na maximum? Vyrazte společně na romantický víkend. Nemusíte kvůli tomu vyrážet za hranice, ale vydat se do oblasti Českého krasu, konkrétně do blízkosti jednoho z nejznámějších českých hradů – Karlštejna. Kde se zde ubytovat, co podniknout a jaká místa rozhodně navštívit?

Kde se ubytovat? Přece v podhradí

Abyste si výhled na hrad užili po celou dobu pobytu, ubytujte se v podhradí. Skvělou volbou je penzion Karlštejn, jenž se nachází na břehu řeky Berounky přibližně dva kilometry od hradu. Pohled na hrad Karlštejn si můžete vychutnat také ze vzduchu. Přelety horkovzdušným balonem nad hradem jsou totiž velmi žádané a slibují nezapomenutelný adrenalinový zážitek.

Proč strávit romantický víkend právě pod Karlštejnem?

Majestátní hrad Karlštejn se vypíná nad údolím a je k nepřehlédnutí. Pod jakým jiným českým středověkým hradem byste si chtěli užít víkend pouze ve dvou? Kromě romantických procházek podél Berounky se můžete společně s partnerem vypravit také na prohlídku hradu a poznat blíže jeho historii a navštívit nádherné komnaty a vychutnat si překrásné výhledy do okolí.

víkend ve dvou

Aktivity v okolí

Patříte-li k párům, které rádi podnikají výlety a poznávají krásy přírody, budete krajinou Českého krasu nadšeni. Nedaleko hradu Karlštejn se nacházejí jámové vápencové lomy, přičemž ty nejznámější z nich se jmenují Velká a Malá Amerika. To ovšem není vše. V Českém krasu totiž leží také Koněpruské jeskyně, které jsou nejdelším jeskynním systémem v Čechách a rovněž malá vesnička Svatý Jan pod Skalou, jež byste neměli minout.

Zarezervujte si ubytování v romantickém penzionu na břehu řeky Berounky, sbalte si pouze to nejnutnější a dopřejte si s partnerem zasloužený odpočinkový víkend pouze ve dvou. Karlštejn a jeho okolí vás okouzlí a rádi se do této oblasti budete pravidelně vracet.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *