STALO SE: Dítě nám zničilo manželství!

Paní Markéta (29) je mladá žena, která si již stihla zažít opravdové peklo. S manželem měli společné přání – dítě. Nicméně tohle přání, se jejich vztahu nakonec stalo osudným. Přečtěte si její osobitou zpověď.

„Ve dvaceti dvou letech jsem začala chodit s Markem. Byla to láska na první pohled.  Seznámili jsme se, když mě srazil ve dveřích kavárny a polil mi velmi drahé šaty kávou. Ihned se mi začal omlouvat a pozval mě na večeři.

Byla jsem okouzlená. Byl přesně takový, jakého jsem si ho vysnila. Začali jsme spolu chodit. Vše bylo jako z pohádky. Perfektně jsem zapadla jak do jeho rodiny, tak mezi kamarády. Připadalo mi, že najednou všechno dává smysl.

Společný život jako z pohádky

Po pár měsících chození spolu, jsme si našli malý útulný byt k pronájmu a přestěhovali jsme se. Čas letěl jako splašený. Dva roky utekly jako voda a k Vánocům jsem kromě jiných dárků dostala i zásnubní prstýnek. Byla jsem naprosto unešená. Tak krásné zásnuby jsem si ani ve snu nepředstavovala.

Ihned po zásnubách jsme začali plánovat svatbu. Výběr místa, šatu, soupis hostů… Vše šlo jako po másle a já jsem si užívala jedno z nejkrásnějších období v životě ženy.

Dokonce i teď s odstupem času musím říct, že náš svatební den byl prostě dokonalý. Obřad se odehrával v krásném sadu při západu slunce. Naprostá dokonalost.

Po svatbě jsme se rozhodli začít pokoušet o miminko. Holčička se měla jmenovat Sára, chlapeček Adam. Byl to náš společný sen.

První mráčky na jinak jasné obloze

Uplynul první půl rok a nám se miminko stále počít nepodařilo, nicméně jsme oba stále zachovávali chladnou hlavu. Říkala jsem si, že si prostě jen musím začít lépe počítat plodné dny a všechno bude dobrý. Jenže pak uplynul další půl rok a my jsme byli stále bez početí.

Rozhodli jsme se tedy navštívit reprodukční kliniku a nechat se vyšetřit. Po mnoha vyšetřeních a sezeních, paní doktora zjistila, že žádný problém nemáme. Oba jsme plodní, jen prostě nemáme štěstí. Mne i mého manžela tato informace velmi potěšila. Znovu jsme se o miminko začali pokoušet – s chutí. Nicméně po nějaké době byl výsledek stále negativní. Atak jsme se rozhodli podstoupit umělé oplodnění. Vkládala jsem v tuhle metodu nejvíce nadějí a v duchu si říkala, že tohle prostě musí vyjít. Jenže nevyšlo. Ani podruhé ani potřetí.

Vztah před krachem

Nechápali jsme, kde je problém. S narůstajícím napětím jsme se začali vzdalovat. Hádky narůstaly a napětí v domácnosti bylo stále větší. Stále jsme se spolu snažili spát, ale byla to už spíš taková nutnost. Mám takový pocit, že ani jednoho z nás už to nebavilo a ztratili jsme chuť – jak na milování, tak na komunikaci s člověkem, který nám leze na nervy, tak na dítě.

Musíme si promluvit

Jednoho dne jsem přišla z práce a manžel seděl u stolu. Řekl mi, že si se mnou musí promluvit. Tak nějak jsem tušila, co mi chce říct, ale to co mi nakonec sdělil, mne dostalo na kolena. Tušila jsem, že se chce nechat rozvést, ale on si ještě přisadil. Má jinou ženu, čeká s ní dítě a stěhuje se k ní.

Opravdový pád na dno

Po téhle zprávě jsem si připadala opravdu jako neschopná a bezcenná – nejenže nedokážu zplodit dítě, ale ani si udržet chlapa. Rozvod byl v plném proudu, týdny utíkaly a já nad vším rezignovala. Dny jsem trávila v práci, večery sama doma u televize s vínem. Musím říct, že se jednalo o nejtěžší období v mém životě.

Tak rychle mi ten čas ubýval, že jsem si ani nevšimla, že mám zpoždění. Jelikož jsme se snažili o dítě a já nebrala antikoncepci, menses se mi běžně dostavoval o tři dny dříve nebo poději. Týden byl sice už nad limit, ale zpoždění jsem přikládala velkému stresu. Nicméně když jsem ani po dvou týdnech měsíčky nedostala, zpanikařila jsem.

dítě

Štěstí v neštěstí

Udělala jsem si těhotenský test a málem jsem se složila. Byly tam dvě čárky. Ihned jsem se objednala ke gynekologovi a nechala se vyšetřit. Bohužel (dnes si už říkám bohu dík), mi potvrdil to, co jsem si už myslela – jsem v jiném stavu. O tom, že si malou nechám, jsem téměř nepochybovala. Vždyť jsem se o miminko tak dlouho snažila, ne?

Zkrátka splnilo se to, co nás s manželem rozdělilo a dohnalo k rozvodu. Dlouho jsem přemýšlela, zda mému ex o Sáře řeknu, ale rozhodla jsem se jít cestou svobodné matky a matky samoživitelky. Vím, že až nastane čas, budu dceři i jemu otci muset říct pravdu, nicméně nato nejsem ještě připravená. Zatím se těším z toho, že se mi narodilo zdravé miminko, kterému jsem ochotná dát všechnu svoji lásku.“

 • Kdy zavolat elektro pohotovost?
  Ne nadarmo se říká, že s vodou a elektřinou by se nemělo zahrávat a u elektřiny, to platí dvojnásob. Víte, kdy je potřeba zavolat profesionály a kdy nikoliv?
 • Co jsou kalibry a jaké mají využití?
  Víte, co jsou to kalibrační zařízení, jaké mají základní druhy, jaký je jejich výrobní materiál a jak se s nimi zachází? Rádi vám poradíme.
 • Výhody výkupu starých aut
  Už dlouho máte na svém pozemku zaparkovaný starý vůz a chcete se ho nyní zbavit? Pokud ano, tak zvolte výkup aut za hotové, rozhodně se vyplatí.
 • Dárek k narození miminka, víte jaký vybrat?
  Co dát mamince k narození dítěte? Poradíme vám nejlepší dárek! Jsou to šperky, pamětní mince, nebo něco jiného?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *