Veřejné kluziště v okolí Brna

Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?

Každým rokem je zima slabší, a kdybyste čekali na zamrznutí rybníku, tak se nejspíše nedočkáte. Díky tomu se mnoho obcí, ale i měst rozhodlo vybudovat své vlastní veřejné kluziště, na kterým mohou bruslit i když zrovna nemrzne. Víte, kde se tyto veřejné kluziště nacházejí a kde si můžete dokonce půjčit brusle? Pokud nevíte, nechte se inspirovat tímto článkem.

  • Kluziště Rajhrad – Město Rajhrad investovala v roce 2016 do veřejného kluziště, které je přístupné veřejnosti každý všední den, a to od 13 – 18 hodin. V sobotu a neděli od 10:30 – 18 hodin. V dopoledních hodinách zde bruslí mateřské školky a školy a také zde ve večerních hodinách trénují hokejisté. Toto kluziště je však určené pouze pro obyvatelé Rajhradu a pro přilehlé vesnice, jako je Holasice, Opatovice, Popovice a Rajhradice.
veřejné kluziště
  • Stadion Rosice – Stadion v Rosicích funguje celý rok a i letos je tu bruslení pro veřejnost. Za poplatek si zde můžete zabruslit každou sobotu a neděli. Na bruslení je zde vyhrazena hodina a půl a pro dospělé je cena 100 Kč. Zapůjčit si zde můžete helmu pro děti a také hrazdičku pro nejmenší. Jedná se o klasický stadion, kde si dobře zabruslíte a můžete si dát i něco na zahřátí. Před stadionem je perfektní parkování.
  • Olympia Brno – Každoročně už mnoho let se bruslí u Olympie. Najdete zde klasické kluziště pro veřejnost, kde si můžete zapůjčit i veškeré vybavení. Nechybí zde stánek s občerstvením a kluziště je tradičně na parkovišti před vstupem k Subway. Vstupné je rozdělené na dospělé, rodinné vstupné a děti do 4 let zdarma.
  • Kluziště Žabčice – Každoročně se otevírá i kluziště v Žabčicích, které sice ještě nemá termín, ale přepokládá se, že se začne bruslit opět kolem prosince. Zde záleží na počasí, které je zatím příznivé a očekává se, že se bude brzy bruslit.
  • Brno LíšeňZde začalo bruslení pro veřejnost již 28.11.2023 a bruslí se i v teplejších dnech. Je zde možný i vstup s kočárky a úschova věcí ve skříňkách. Bruslí se v 1,5 hodinových blokách a poté je upravovaná plocha. Dospělí zde zaplatí 120 Kč za 1,5 hodinu a děti 80 Kč. Samozřejmostí je zde rodinné vstupné a možnost zapůjčení bruslí.
veřejné kluziště

Veřejné kluziště pomalu ale jistě nahrazují rybníky, které v zimě nezamrzají. Jedná se tak o perfektní možnost naučit své děti bruslit a přimět je k nějaké aktivitě. Uvidíte, že si celá rodina užije spoustu zábavy a konečně si trošku zasportujete.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *