Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?

Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.

K čemu slouží hologram na zlatých slitcích?

Švýcarské zlaté slitky s hologramem jsou nejlepší volbou pro investory, kteří hledají garanci ryzosti a původu zlata. Tyto slitky jsou vyráběny rafinérií Argor-Heraeus, která je mezi výrobci investičního zlata na prvním místě. Hologram, který je ražen do zadní strany slitku, jej dělá nezaměnitelným. Jde o nedělitelnou součást zlaté cihličky (jde o jednoznačný a nezaměnitelný identifikátor). Což znamená, že každý kus je originál. Štítek ze slitku nelze odstranit a přenést na jiný, díky čemuž má kupující jistotu, že investují do ryzího zlata.

zlaté slitky

Co je to Kinebar?

Kinebar® je hologram používaný na zlatých slitcích, který je chráněný obchodní značkou společnosti UBS (Union Bank of Switzerland). Tento hi-tech bezpečnostní prvek používá difrakční aplikaci, známou jako kinegram a je patentovanou technologií, jenž nelze kopírovat. Obdobným způsobem jsou chráněny i pasy některých vyspělých západních států. Název kinegram pochází z řeckého slova „pohyb“ a „psané“.

Co je giloš na zlatých slitcích?

Gilošový obraz je jemná rytina v kovu, která se používá například na bankovkách, hodinkách či kolcích jako ochrana proti padělání. Konkrétně na slitcích mění obrys i barvu při jemném pohybu. Ve středu grafického symbolu jsou zřetelná písmena A a H.

Jaká je cena zlatých slitků s hologramem a kde jsou tyto slitky dostupné?

Cena zlatých slitků s hologramem je přibližně stejná, jako cena slitků bez hologramu. Pokud byste po slitcích s hologramem zatoužili, v České republice a na Slovensku jsou dostupní prostřednictvím Zlatovny.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *