Jaká pravidla se budou muset dodržovat při otevření restaurací a hospod?

Otevření restaurací a hospod? Na pivo o tomto prodlouženém víkendu ještě zapomeňte. Stát sice hodlá otevřít zahrádky, ale až od pondělí 11. května.

Každý z nás už určitě netrpělivě čekána to, až se otevře jeho oblíbený lokál a bude si moct se svými kamarády dát pár piv, nebo zakousnout nějakou tu specialitu z grilu. Ovšem na otevření restaurací a hospod si budeme muset počkat a to až do pondělí 11. května. Otázkou je, zda stát toto rozhodnutí udělal záměrně a chtěl prodloužený víkend nechat ještě s omezením, nebo datum padlo náhodně. Ať už to je jak chce, budeme se muset přizpůsobit.

restaurací a hospod

Pravidla pro otevření restaurací a hospod

 • Vstupu do vnitřních prostor i venkovní prostory musí být opatřeny dezinfekcí pro zákazníky.
 • Při prodeji u venkovního okénka musí být každé dvě hodiny prováděna dezinfekce výdejního pultu.
 • Při konzumaci potravin a nápojů není zákazník povinen mít nasazený ochranný prostředek dýchacích cest.
 • V případě že se prokáže, že pracovník podniku má tělesnou teplotu vyšší, jak 37 °C, nebo jiné příznaky onemocnění, je mu zakázán přístup do provozovny.
 • Zákazníci jsou v restauracích a hospodách usazeni tak, aby mezi nimi byl odstup nejméně 1,5 metru. Výjimkou je sezení u jednoho stolu.
 • Venkovní prostory musí být uspořádané tak, aby při procházení lidí mezi stoly měli rozestup 1,5 metru. Neplatí v případě, že jsou dané pevné bariéry mezi stoly.
 • Provozovatel musí dohlížet na celkový chod, aby nedocházelo ke shromažďování lidí. Ti musí mít neustálý odstup 1,5 metrů. To platí také pro čekací zóny u výdejního okénka.
 • Při usazení nových zákazníků se musí vždy vydezinfikovat, jak židle, tak stůl.
 • Zákazníci mohou využívat záchod ve vnitřních prostorách, je však nutné, aby provozovatel dohlížel na povinný odstup lidí.
 • Provozovatel musí postupovat dle všech těchto pokynů a musí zákazníky vést k jejich dodržování.

Mnohé z Vás určitě nenadchne, že si i při druhém prodlouženém víkendu nesednou na svojí oblíbenou zahrádku. Musíme však brát všechno pozitivně a těšit se na příští týden, kdy dojde ke konečnému otevření restaurací a hospod i za těchto podmínek.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Jaká pravidla se budou muset dodržovat při otevření restaurací a hospod?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *