Cestování i v době koronaviru? Jde to!

Koronavirus ochromil celý svět. Řada států přistupuje k drsným restrikcím, od nichž si slibuje pomalejší šíření této zákeřné nemoci. Nicméně život jde dál a je nutné nepřestat žít ani v této nelehké době. Pokud jste tedy cestovatel srdcem i duší, nemusíte se bát, cestovat se dá i v době koronaviru. Co tedy budete k vycestování potřebovat a na co si dát pozor? Poradíme vám!

Pojištění

Již v předešlých letech nabízely cestovní kanceláře cestovní pojištění, nicméně žádné pojištění nebylo připravené na to, co přišlo. Zprvu se zdálo, že cestovní pojištění a koronavirus nejdou dohromady, ovšem opak je pravdou. Řada cestovních kanceláří vyšla svým klientům vstříc a začala nabízet i tento typ pojištění. Jedná se o jakousi jistotu, díky které jste krytí v momentě, kdy na dovolenou nemůžete odcestovat z mnoha důvod, které vyplývají z koronakrize. Určitě se tak vyplatí do této jistoty investovat, obzvlášť, když pojištění do zahraničí online, si zvládne sjednat jistě každý.

cestování a pojištění s koronavirem

Situace v dané zemi

Předtím, než nasednete do letadla, si důkladně prostudujte současnou pandemickou situaci a vládní opatření v cílové destinaci. Přeci jen každý stát zvolil jinou taktiku boje s touto nemocí a určitě se vám vyplatí být v obraze. Mnohé státy totiž neuposlechnutí nařízení trestají, a jak už to bývá, neznalosti zákona neomlouvá. Zkrátka, pokud se chcete vyhnout zbytečným komplikacím, informace si raději nastudujte.

Situace po návratu

Mimo to, jak strávíte dovolenou, byste se měli také zajímat o to, co bude, až se vrátíte. Přeci jen v České republice současná epidemiologická situace není nejlepší a vládní nařízení se mění téměř ze dne na den. Musíte tak počítat s tím, že si budete muset zaplatit z vlastní kapsy test na koronavirus, nebo podstoupit domácí karanténu.

Ať už se rozhodnete cestovat kamkoliv, z jakéhokoliv důvodu a za jakékoliv pandemické situace, myslete na to, že zdraví je nejdůležitější. Určitě tak vždy a všude dělejte vše proto, abyste touto nemocí nenakazili sebe, ani nikoho vámi jiného.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *