Teplotní normál – 423 měsíců jsme mimo linii!

423 měsíců, to je bilance, kdy teplotní normál nebyl v limitu! Co to znamená? Naměřená teplota se neustále zvyšuje a nevypadá to, že se v dohledné době do normálu vrátí.

Jestli si myslíte, že COVID – 19 je to nejhorší co naší planetu postihlo, jste na omylu. Tento virus přijde a po sléze zase odejde a jestliže se vrátí, s největší pravděpodobností už na jej bude lék, nebo na jej budeme lépe připraveni. To však nemůžeme říct o teplotě naší planety, protože ta už tuhle nemoc přenáší dlouhých 423 měsíců. Ano čtete dobře, tak dlouhou dobu, se už naše planeta otepluje oproti stálému normálu.

Dlouhodobý normál

Tento dlouhodobý stav teploty skončil v roce 1984 v listopadu, kdy byl naměřen naposledy. Už je to tedy dlouhých 35 let, co se planeta vychýlila mimo teplotu, kterou měla dříve. Jedna z mála věcí, která zapříčinila toto oteplování je nekompromisně množství CO2 v atmosféře. Ledovce tají velmi rychle a mizí z našich pólů. Podle vědců je CO2 v atmosféře nejvíce za posledních 900 let. Díky neustále rostoucí teplotě se šíří obrovské požáry, které je mnohem těžší uhasit než kdy dříve – a to hlavně díky obrovské teplotě. V minulém roce jsme mohli zažít takové požáry v Austrálii a v Rusku, kde shořelo více než milion hektarů lesa. Jen pro zajímavost, celosvětový leden byl letos nejteplejší v historii měření, a únor a březen také tento rok dominovali. (teplejší byly pouze roku 2016)

Teplotní normál

Rok 2020

Podle vědců, se rok 2020 může zapsat jako hodně tragický a to nejen díky viru COVID – 19, ale hlavně díky rostoucí teplotě. Podle vědce Michaela Manna z Pensylvánské univerzity se hrozba skrývá úplně někde jinde než ve viru, a to v dlouhodobé hrozbě oteplování, před kterou má většina státu zavřené oči. Dle vědců je z 98 % nevyhnutelné, že nás čeká další extrémně teplý rok a to i napříč tomu, že se CO a CO2 díky viru snížili na celé planetě. (pokles dopravy v New Yorku o 35%)

Návrat k normálu

I když teď celkové stavy znečištění klesly, vše se zase vrátí do normálu. Nezáleží však na tom, zda se vše rozjede pomalu či rychle, ale na tom, zda korporace vloží kapitál do technologií, postupů a dalších věcí, které budou šetrné ke klimatu a kompletní planetě.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

1 komentář: „Teplotní normál – 423 měsíců jsme mimo linii!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *