Mlčení, zavřené oči a nezájem, to je podpora pro Řecko!

Migrace v Řecku na ústupu? Lež! I nadále se potýká s přívalem migrantů na hranicích, kteří ničí a pálí všechno, co jim pod ruce přijde. Podpora pro Řecko nikde!

V této době, kdy je pro každého zajímavé pouze to, jak se vyvíjí situace okolo COVIDU -19, bychom si měli připomenout podstatnější věci, o kterých se nemluví. Jednou z takových je právě situace v samotném Řecku, které se potýká už dlouhé měsíce s návalem uprchlíků u jejich hranic.

Díky těmto událostem je Řecká armáda od 12. dubna v takzvané zvýšené bojové pohotovosti. Podle spekulací řeckým médií, hrozí, že dojde k nové hrozbě, která bude mít daleko větší následky. Nepodložené zprávy mluví o tom, že Turecko převážně s muslimskou Albánií chtějí realizovat plán, na převoz migrantů ze středního východu do Albánie. Média uvádí, že na řecko-albánské hranici, by se mělo už vytvářet místo pro umístění až desítek tisíc migrantů.

podpora pro Řecko

Důsledky přesunu

Tímto přesunem by se změnila kompletní demografická situace v tomto prostoru, kde žije řecká menšina. Je více než jasné, že pokud by se tento plán uskutečnil, docházelo by, k neustálím konfliktům a utlačování řecké menšiny, které by vedlo k nepokojům a ostrým střetům. Největší hrozbou by však bylo to, že by se Řecko ocitlo v sevření ze dvou stran. Jak už z východní stany od Turecka, tak ze strany Albánie. Tím by se Řecko ocitlo v naprostém sevření a byla by více než nutná podpora pro Řecko.

Podpora pro Řecko

Nejvíce smutné na tom všem je fakt, že se Řecku nedostalo skoro žádné podpory ať už ze strany EU, nebo NATO. Česká republika se k celé této záležitosti otočila zády, nepodpořila ho ani v rámci jednání EU. To ovšem neplatí o ostatních státech, vyzdvihnout se musí Rakousko a Maďarsko, kteří podporu v jednání vyjádřili. Ke všemu se vyjádřil, pouze Jan Hamáček, který ve sněmovně podporu sliboval, ovšem jak se říká, sliby jsou chyby. Jediná strana, která propaguje podporu pro Řecko, je strana SPD v čele s Tomio Okamurem. Tato jediná strana v parlamentu, požaduje referendum o vystoupení z EU.

Ať už jsou tyto zprávy z Řeckých médií pravdivé nebo ne, všechny státy by se měli zamyslet nad touto budoucí hrozbou a neměli by jen nestranně přihlížet. Evropa je celek, a jakmile jí začne někdo nakusovat, může se stát, že jí také sní.

Pro zajímavost přidáváme nezávislou skupinu na Facebooku, která přidává mnoho o dění v Řecku.

Další zdroje

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *