Mlčení, zavřené oči a nezájem, to je podpora pro Řecko!

Migrace v Řecku na ústupu? Lež! I nadále se potýká s přívalem migrantů na hranicích, kteří ničí a pálí všechno, co jim pod ruce přijde. Podpora pro Řecko nikde!

V této době, kdy je pro každého zajímavé pouze to, jak se vyvíjí situace okolo COVIDU -19, bychom si měli připomenout podstatnější věci, o kterých se nemluví. Jednou z takových je právě situace v samotném Řecku, které se potýká už dlouhé měsíce s návalem uprchlíků u jejich hranic.

Díky těmto událostem je Řecká armáda od 12. dubna v takzvané zvýšené bojové pohotovosti. Podle spekulací řeckým médií, hrozí, že dojde k nové hrozbě, která bude mít daleko větší následky. Nepodložené zprávy mluví o tom, že Turecko převážně s muslimskou Albánií chtějí realizovat plán, na převoz migrantů ze středního východu do Albánie. Média uvádí, že na řecko-albánské hranici, by se mělo už vytvářet místo pro umístění až desítek tisíc migrantů.

podpora pro Řecko

Důsledky přesunu

Tímto přesunem by se změnila kompletní demografická situace v tomto prostoru, kde žije řecká menšina. Je více než jasné, že pokud by se tento plán uskutečnil, docházelo by, k neustálím konfliktům a utlačování řecké menšiny, které by vedlo k nepokojům a ostrým střetům. Největší hrozbou by však bylo to, že by se Řecko ocitlo v sevření ze dvou stran. Jak už z východní stany od Turecka, tak ze strany Albánie. Tím by se Řecko ocitlo v naprostém sevření a byla by více než nutná podpora pro Řecko.

Podpora pro Řecko

Nejvíce smutné na tom všem je fakt, že se Řecku nedostalo skoro žádné podpory ať už ze strany EU, nebo NATO. Česká republika se k celé této záležitosti otočila zády, nepodpořila ho ani v rámci jednání EU. To ovšem neplatí o ostatních státech, vyzdvihnout se musí Rakousko a Maďarsko, kteří podporu v jednání vyjádřili. Ke všemu se vyjádřil, pouze Jan Hamáček, který ve sněmovně podporu sliboval, ovšem jak se říká, sliby jsou chyby. Jediná strana, která propaguje podporu pro Řecko, je strana SPD v čele s Tomio Okamurem. Tato jediná strana v parlamentu, požaduje referendum o vystoupení z EU.

Ať už jsou tyto zprávy z Řeckých médií pravdivé nebo ne, všechny státy by se měli zamyslet nad touto budoucí hrozbou a neměli by jen nestranně přihlížet. Evropa je celek, a jakmile jí začne někdo nakusovat, může se stát, že jí také sní.

Pro zajímavost přidáváme nezávislou skupinu na Facebooku, která přidává mnoho o dění v Řecku.

Další zdroje

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *