Výhra ve sportce? Není zcela vaše!

Myslíte si, že výhra ve sportce je jenom vaše? Jste na omylu! Podle nového zákona, který platí od ledna roku 2020 je v České republice vše jinak.

O tom, že v tomto státě není všechno, tak jak by mělo, se mohl přesvědčit včerejší výherce jackpotu. Ten sice shrábl balík peněz, o kterých by se mohlo kde komu zdát, ovšem není vše tak růžové, jak to na první pohled vypadá. Výhra ve sportce, není totiž taková, co bývala.

Výhra ve sportce

Výhra sázejícího

Ve včerejší sportce vyhrál občan České republiky (nezveřejněno jméno) jackpot 119 607 166 Kč. K tomu mimo jackpotu vyhrál i 72 417 144 Kč, takže celková jeho výhra byla nádherných 192 042 310 Kč. S takovou výhrou bychom si dokázali nejspíše každý z nás představit celý život bez práce. Hodit si nohy na stůl a užívat si bezstarostný život do konce života. I to má nejspíše v plánu tento výherce.

Výhra připadá i státu!

Ano, přesně jak čtete! Od ledna letošního roku se totiž výhra musí danit 15% z celkové částky, která připadá státu. Ten stanovil, že pokud výhra přesáhne částky jednoho milionu, okamžitě podléhá této dani. Samozřejmě v tomto případě tato daň nebude výherce tak mrzet, protože vyhrál vysokou částku a odvede 28,8 milionu. Může se tak těšit ze zbylé částky 163,2 milionu, což je i tak nádherné.

Výhra ve sportce

Menší výhra, vetší zklamání!

Uvedeme si však příklad, kdybyste určitě tak nadšení nebyli. Pokud byste totiž vyhráli 1 000 001 Kč, tak státu odvedete rovnou 150 000 Kč. Taková část z milionu, už je docela velké zklamání, protože přece jenom jste si zdaněnými penězi koupili sportku, kterou Vám opět zdaní. Od zdanění jsou osvobozené pouze všechny výhry od jednoho milionu níže. Pokud tedy vyhrajete přesně jeden milion a méně, daň se Vás netýká.

Další nesmyslné daně v ČR

Když už mluvíme o tom, jak se obohacuje stát na obyčejných lidech, určitě musíme zmínit, tu největší drzost. O té se aktuálně jedná (už pár měsíců) a snad dojde k jejímu zrušení a tou je daň z nabití nemovitostí. Největší hulvátství tohoto státu, je právě tato daň. (nepočítám cigarety a alkohol – každého volba) Nejen, že nemovitosti jsou v České republice cenově mnohokrát předražené, než jinde v EU, ale také tato daň je jedna z největších. Představte si, že si koupíte dům za 4 miliony, a máte zaplatit 4 % daň státu, 5 % daň realitce (není pravidlem) za zprostředkování a nakonec částku za nemovitost. Takže dáte 160 tisíc státu (zato, že neudělal vůbec nic), 200 tisíc realitce (pokud budete mít štěstí, proběhne vše v pořádku) a 4 miliony prodejci. Je to smutné, ale dostali jste se na částku 4 360 000 Kč. Čtete dobře, zkrátka všechno je v dnešní době jinak, než se zdá!

V závěru bych chtěl napsat, že poctiví lidé dělají každý den osm a více hodin tvrdé dřiny, na to, aby si jednou mohli koupit nemovitost, ve které budou bydlet. Na tu si však musí vydělat peníze, které jim už jednou stát zdanil a opět zdaní 4 % při nabití nemovitosti. No není to nádherné? (Ironie)

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *