Češi pomáhají – a to nejen sami sobě, ale i v mezinárodním měřítku

Češi pomáhají Francii. Dnes vláda převezme 6 pacientů nakažených virem COVID – 19 z Francie. Nakažení budou umístěni do Fakultní nemocnice Brno.

I když si spousta lidí myslí, že naše vláda v mnohých ohledech zklamala, tak teď svojí kartu obrací a snaží se pomoct i jinde. Před nedávnem poskytla Česká republika pomoc Slovinsku, Španělsku a také Itálii, kam zaslala své ochranné zdravotnické pomůcky, které zakoupila v Číně. Teď však svojí solidaritu posunula na jinou úroveň a domluvila se s Francií na transportu šesti nakažených lidí COVIDEM – 19 do České republiky.

Mohli 14, posílají jen 6

Ze slov pana premiéra mělo být umožněno převést čtrnáct nemocných, nicméně celé kapacity nejspíše Francie nevyužila a posílá pouze 6 pacientů. Po konzultaci s Vojtěchem Adamem, se domluvili, že bude nejlepší je umístit do Fakultní nemocnice v Brně. Výběr brněnské nemocnice byl jednoduchý a to z důvodu toho, že má dostatečně velké kapacity, které nejsou momentálně plně využité. Dále ministr zdravotnictví dodal, že další pomoc nemůže momentálně vyloučit, ale že nyní, není nic rozjednaného a vše bude záviset na aktuální situaci u nás i v zahraničí.

Češi pomáhají spoluobčanům i v celosvětovém měřítku

Český národ tak ukazuje solidaritu nejen mezi sebou, ale i v globálním měřítku. Ženy doma šijí roušky a rozdávají je. Kuchaři dováží jídlo do nemocnic a umělci dělají dobročinné sbírky. Zkrátka všichni se snaží pomáhat jak se dá. Jak již bylo zmíněno, jinak tomu není ani v mezinárodním měřítku. Někteří výrobci roušek jsou ochotni je distribuovati do zahraničí. Pomoc se rozhodlo i ministerstvo zdravotnictví nabídkou volných nemocničních lůžek. Pokud zahraniční doktoři a nemocnice nestíhají a jsou na pokraji kolapsu, proč jim neposkytnout pomoc – a to obzvláště pokud u nás pandemii zvládáme ve srovnání s ostatními velice dobře a prozatím máme kapacity na podání pomocné ruky.

Češi pomáhají

České republika si vede velice dobře

Podle ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama, je celá situace velice dobrá a počínáme si velice dobře. V následujících dnech dojde ke zvolňování karantény a měli by být nejspíše otevřeny i nějaké sportoviště, za jakých podmínek a okolností nejspíše upřesní, v následujících dnech nebo týdnech. Dále ministr dodal, že bylo objednáno 88,5 milionů kusů ochranného materiálu. To vyšlo stát zhruba na šest miliard korun. Samozřejmostí je, že ochranné pomůcky jsou z Číny, takže musíme doufat, že budou mít větší účinnost než 20 % testovací sady, které právě odtud dorazily na začátku epidemie u nás.

Tak jako všem národům světa, ani nám nezbývá nic jiného než spoléhat na rychlý ústup viru, mít nad vším velký nadhled a nepropadat panice. Věřím, že Český národ se dokáže semknout a i za takovýchto podmínek, zachovat chladnou hlavu a bojovat do posledního dechu, protože my ten virus porazíme, ať už s pomocí vlády, nebo bez ní. A nezapomínejte – pomáhat si je důležité, neboť ve dvou, se to lépe táhne.

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *