Češi pomáhají – a to nejen sami sobě, ale i v mezinárodním měřítku

Češi pomáhají Francii. Dnes vláda převezme 6 pacientů nakažených virem COVID – 19 z Francie. Nakažení budou umístěni do Fakultní nemocnice Brno.

I když si spousta lidí myslí, že naše vláda v mnohých ohledech zklamala, tak teď svojí kartu obrací a snaží se pomoct i jinde. Před nedávnem poskytla Česká republika pomoc Slovinsku, Španělsku a také Itálii, kam zaslala své ochranné zdravotnické pomůcky, které zakoupila v Číně. Teď však svojí solidaritu posunula na jinou úroveň a domluvila se s Francií na transportu šesti nakažených lidí COVIDEM – 19 do České republiky.

Mohli 14, posílají jen 6

Ze slov pana premiéra mělo být umožněno převést čtrnáct nemocných, nicméně celé kapacity nejspíše Francie nevyužila a posílá pouze 6 pacientů. Po konzultaci s Vojtěchem Adamem, se domluvili, že bude nejlepší je umístit do Fakultní nemocnice v Brně. Výběr brněnské nemocnice byl jednoduchý a to z důvodu toho, že má dostatečně velké kapacity, které nejsou momentálně plně využité. Dále ministr zdravotnictví dodal, že další pomoc nemůže momentálně vyloučit, ale že nyní, není nic rozjednaného a vše bude záviset na aktuální situaci u nás i v zahraničí.

Češi pomáhají spoluobčanům i v celosvětovém měřítku

Český národ tak ukazuje solidaritu nejen mezi sebou, ale i v globálním měřítku. Ženy doma šijí roušky a rozdávají je. Kuchaři dováží jídlo do nemocnic a umělci dělají dobročinné sbírky. Zkrátka všichni se snaží pomáhat jak se dá. Jak již bylo zmíněno, jinak tomu není ani v mezinárodním měřítku. Někteří výrobci roušek jsou ochotni je distribuovati do zahraničí. Pomoc se rozhodlo i ministerstvo zdravotnictví nabídkou volných nemocničních lůžek. Pokud zahraniční doktoři a nemocnice nestíhají a jsou na pokraji kolapsu, proč jim neposkytnout pomoc – a to obzvláště pokud u nás pandemii zvládáme ve srovnání s ostatními velice dobře a prozatím máme kapacity na podání pomocné ruky.

Češi pomáhají

České republika si vede velice dobře

Podle ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama, je celá situace velice dobrá a počínáme si velice dobře. V následujících dnech dojde ke zvolňování karantény a měli by být nejspíše otevřeny i nějaké sportoviště, za jakých podmínek a okolností nejspíše upřesní, v následujících dnech nebo týdnech. Dále ministr dodal, že bylo objednáno 88,5 milionů kusů ochranného materiálu. To vyšlo stát zhruba na šest miliard korun. Samozřejmostí je, že ochranné pomůcky jsou z Číny, takže musíme doufat, že budou mít větší účinnost než 20 % testovací sady, které právě odtud dorazily na začátku epidemie u nás.

Tak jako všem národům světa, ani nám nezbývá nic jiného než spoléhat na rychlý ústup viru, mít nad vším velký nadhled a nepropadat panice. Věřím, že Český národ se dokáže semknout a i za takovýchto podmínek, zachovat chladnou hlavu a bojovat do posledního dechu, protože my ten virus porazíme, ať už s pomocí vlády, nebo bez ní. A nezapomínejte – pomáhat si je důležité, neboť ve dvou, se to lépe táhne.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *