Napouštění bazénů v době zákazu, Vás může přijít draze!

Napouštění bazénů bude letos ještě přísnější, než kdy jindy a to hlavně díky suchu. Pokuta může přesáhnout až 50 tisíc korun a to bez výjimek.

Zákaz napouštění bazénů je už v mnoha obcích každoroční tradicí. Letošní rok tomu nebude jinak a to hlavně díky velkému suchu a nedostatku vody. K letošnímu zákazu už přistoupily stovky obcí a další se přidávají. Obecní vodovodní sítě se díky opakujícím suchým létům dostávají do potíží a nestíhají pokrýt poptávku lidí po vodě. Na pár místech České republiky se už nyní dováží voda cisternami a lidi jsou nuceni chodit od svých domovů pro pitnou vodu na náves.

Postižená obec

Drahanovice, které leží na Olomoucku, se musí už druhým rokem potýkat s nedostatkem vody a zákaz napouštění bazénů pitnou vodou, už berou jako každoroční tradici. Starosta obce Tomáš Kröner, mluvil o tom, že loni se několika lidem s této obce podařilo vypustit skoro celý obecní vodojem. Drahovicím s šestnácti sty obyvateli prý stačí, když si začne napouštět bazén 5 rodin a ocitnou se bez pitné vody. I když se teď drží hladina vody v provozní úrovni, vždy se najdou lidi, které přikázání nerespektují a i přes zákaz si bazén napustí.

Ovlivnění zákazu

Zákaz napouštění bazénu může přijít od samotné obce nebo od provozovatele vodovodu (může být i obec). Zákaz však může přijít také od obecního úřadu s rozšířenou působností, musí však jít o vodu ze studní nebo povrchovou vodu.

Odhalování viníků je velice obtížné

Jak už přísloví praví, zákazy jsou od toho, aby se porušovaly a to samozřejmě platí i při zákazu napouštění bazénů. Vždycky se najdou výjimky, kteří tento zákaz poruší a tím ohrožují celou obec. Úřady sice mohou častěji kontrolovat vodoměry, či nedochází k většímu odbytu, ale je to velice složité. Většinou se jedná o soukromí pozemek a hříšníky je tak těžké vypátrat. Samozřejmostí je fakt, že žijeme v České republice (udavačské), takže se najdou sousedé, kteří svého kamaráda přes plot s úsměvem na rtech nahlásí.Po nahlášení dojde ke kontrole, a pokud se prokáže, že dotyčná osoba napouštěla vodu z vodovodu, zakládá si na pořádný problém. Obec může stanovit pokutu až padesát tisíc a provozovatel v rámci tisíců a výše.

V jaký čas napouštět bazény

Pokud se přece jenom letos rozhodnete bazén napustit, je dobré dbát na pár základních věcí:

 • 1) Bazén se nedoporučuje napouštět o víkendu a ve svátcích
 • 2) Nejlepší čas je ve všední dny (sít není přehlcená)
 • 3) Neotáčejte kohout naplno, ať nedojde k poklesu tlaku
 • 4) Vhodná je 21 hodina večer do páté hodiny ranní (přes večer)
 • 5) Vyhnout se slunnému počasí (každého láká napustit si bazén)

V závěru bych podotkl, že sucho je každý rok čím dál horší a je potřeba omezit zbytečné plýtvání pitnou vodou. Proto vždy zvažte, kdy bazén budete napouštět a zda ho využijete natolik, že jeho napuštění za to stojí.

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

3 komentáře: „Napouštění bazénů v době zákazu, Vás může přijít draze!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *