Letošní dovolená v rámci České republiky

Letošní dovolená bude pro mnoho lidí velkou změnou a to hlavně díky viru COVIDU – 19. Zapomeňte proto na válení u moře a vychutnejte si krásy České republiky.

Pro mnoho lidí se letošní dovolená bude oproti ostatním rokům lišit a to díky zákazu cestování a ostatním omezením, způsobeným virem COVID – 19. Zapomeňte proto letos na moře, a užijte si krásy České republiky. Určitě nebudete zklamaní, protože i u nás je toho mnoho k vidění.

Kam vyrazit na letošní dovolenou?

Jižní Morava

Každý si pod názvem Morava představí dlouhé táhle vinice a místní hantec (= nářečí), který se v mnohých vesnicích používá i dodnes. Místní krajina je přímo stvořená pro milovníky turistiky a volních radovánek.  Určitě stojí za zmínění místa, jako jsou Pálavské vrchy, vodní nádrž Nové Mlýny a hlavně Aqualand Moravia v Pasohlávkách (nejmodernější Aqualand v ČR). V blízkosti Pasohlávek najdete nespočet hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení – a není se čemu divit. Jedná se o jedno z nejhezčích míst naší republiky. Určitě nesmíte zapomenout navštívit vinné sklípky a zdejší víno, na kterém si místní zakládají. Do těch se dá dostat vinobusem, na kole či pěšky. Můžete si tedy vybrat, jakou cestu a jaký způsob dopravy zvolíte a kolik místních sklípků nebo památek navštívíte.

letošní dovolená

Vysočina

Další velice oblíbená lokalita, kterou lidi vyhledávají. Pokud chcete vidět překrásnou přírodu a památky, je tohle to prvé místo. Ve městech Telč a Třebíč se ukrývá řada památek na seznamu UNESCO. Velkou nádherou je zde Mohelenská hadcova step a přehrada Dalešice s pivovarem. V pivovaru určitě ochutnejte pivo Dalešice a místní kuchyni, která je k nezaplacení.

Telč

Šumava

Tento kout České republiky zná skoro každý z nás. Nachází se zde největší přehrada na našem území a nádherná panenská příroda. Určitě bychom toto místo doporučil milovníkům cyklistiky a turistiky. Ty určitě ohromí výšlap na rozhlednu Kleť nebo Špičák. Zkrátka kdo miluje přírodu, ten tady bude ve svém živlu. Raritou na tomto území je i osada jménem Šukačka nacházející se v blízkosti vesnice Onen Svět. Pokud jste pro každou srandu, místní vám jistě rádi vysvětlí, jak tyto prapodivné názvy vznikly.

letošní dovolená

Jeseníky

V zimě zábava v podobě lyžování a v létě krajina pro cyklisty a turisty. Tak tohle přesně jsou Jeseníky. Je zde nespočet míst, kam byste se měli vypravit, ať už jde o Praděd, kde je nádherný výhled, nebo odpočinek v lázních Jeseník. Za zmínku určitě stojí hrad Sovinec a vodní tvrz Jeseník. Na mnoha místech se lze i v letních měsících vytáhnout lanovkou na vrchol kopce a využít místní turistické trasy.

Zkrátka ať už letošní dovolenou strávíte kdekoliv, mějte na paměti, že i u nás je mnoho k vidění. Třeba Vás letošní dovolená v České republice zaujme natolik, že válení u moře už nebudete brát za takovou slast jako dříve a radši poznáte další kousek z naší České republiky.

 • Veřejné kluziště v okolí Brna
  Veřejné kluziště je v poslední době velice oblíbené, a to proto, že nezamrzají rybníky a zima je slabá. Víte, kde se nachází veřejné kluziště v okolí Brna?
 • Proč zvolit investiční zlaté slitky s hologramem?
  Jestliže jste se rozhodli investovat do zlata, jistě jste se už setkali s celou řadou pro vás neznámých pojmů. Jedním z nich je hologram na zlatých slitcích. Co to je a k čemu slouží? Pokud se tyto základní informace chcete dozvědět, jste na správné adrese. Vše si vysvětlíme.
 • Jak si správně vybrat vůz z autosalonu?
  Správný výběr vozu z autosalonu vyžaduje pečlivé zvážení a průzkum. Naštěstí existuje pár věcí, na které se můžete soustředit při každém nákupu. Koupě auta je velmi důležitá pro většinu řidičů. Právě proto si musíte být jistí, že jste si vybrali dobře. S tím vám pomůže pár jednoduchých kroků.
 • Lov dravých ryb
  Vyrazit na dravce má svoje nepopiratelné kouzlo. Které dravé ryby lze potkat na českých vodách a jak na ně?
Sdílejte nás!
fb-share-icon

2 komentáře: „Letošní dovolená v rámci České republiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *