Letošní dovolená v rámci České republiky

Letošní dovolená bude pro mnoho lidí velkou změnou a to hlavně díky viru COVIDU – 19. Zapomeňte proto na válení u moře a vychutnejte si krásy České republiky.

Pro mnoho lidí se letošní dovolená bude oproti ostatním rokům lišit a to díky zákazu cestování a ostatním omezením, způsobeným virem COVID – 19. Zapomeňte proto letos na moře, a užijte si krásy České republiky. Určitě nebudete zklamaní, protože i u nás je toho mnoho k vidění.

Kam vyrazit na letošní dovolenou?

Jižní Morava

Každý si pod názvem Morava představí dlouhé táhle vinice a místní hantec (= nářečí), který se v mnohých vesnicích používá i dodnes. Místní krajina je přímo stvořená pro milovníky turistiky a volních radovánek.  Určitě stojí za zmínění místa, jako jsou Pálavské vrchy, vodní nádrž Nové Mlýny a hlavně Aqualand Moravia v Pasohlávkách (nejmodernější Aqualand v ČR). V blízkosti Pasohlávek najdete nespočet hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení – a není se čemu divit. Jedná se o jedno z nejhezčích míst naší republiky. Určitě nesmíte zapomenout navštívit vinné sklípky a zdejší víno, na kterém si místní zakládají. Do těch se dá dostat vinobusem, na kole či pěšky. Můžete si tedy vybrat, jakou cestu a jaký způsob dopravy zvolíte a kolik místních sklípků nebo památek navštívíte.

letošní dovolená

Vysočina

Další velice oblíbená lokalita, kterou lidi vyhledávají. Pokud chcete vidět překrásnou přírodu a památky, je tohle to prvé místo. Ve městech Telč a Třebíč se ukrývá řada památek na seznamu UNESCO. Velkou nádherou je zde Mohelenská hadcova step a přehrada Dalešice s pivovarem. V pivovaru určitě ochutnejte pivo Dalešice a místní kuchyni, která je k nezaplacení.

Telč

Šumava

Tento kout České republiky zná skoro každý z nás. Nachází se zde největší přehrada na našem území a nádherná panenská příroda. Určitě bychom toto místo doporučil milovníkům cyklistiky a turistiky. Ty určitě ohromí výšlap na rozhlednu Kleť nebo Špičák. Zkrátka kdo miluje přírodu, ten tady bude ve svém živlu. Raritou na tomto území je i osada jménem Šukačka nacházející se v blízkosti vesnice Onen Svět. Pokud jste pro každou srandu, místní vám jistě rádi vysvětlí, jak tyto prapodivné názvy vznikly.

letošní dovolená

Jeseníky

V zimě zábava v podobě lyžování a v létě krajina pro cyklisty a turisty. Tak tohle přesně jsou Jeseníky. Je zde nespočet míst, kam byste se měli vypravit, ať už jde o Praděd, kde je nádherný výhled, nebo odpočinek v lázních Jeseník. Za zmínku určitě stojí hrad Sovinec a vodní tvrz Jeseník. Na mnoha místech se lze i v letních měsících vytáhnout lanovkou na vrchol kopce a využít místní turistické trasy.

Zkrátka ať už letošní dovolenou strávíte kdekoliv, mějte na paměti, že i u nás je mnoho k vidění. Třeba Vás letošní dovolená v České republice zaujme natolik, že válení u moře už nebudete brát za takovou slast jako dříve a radši poznáte další kousek z naší České republiky.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

2 komentáře: „Letošní dovolená v rámci České republiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *