Letošní dovolená v rámci České republiky

Letošní dovolená bude pro mnoho lidí velkou změnou a to hlavně díky viru COVIDU – 19. Zapomeňte proto na válení u moře a vychutnejte si krásy České republiky.

Pro mnoho lidí se letošní dovolená bude oproti ostatním rokům lišit a to díky zákazu cestování a ostatním omezením, způsobeným virem COVID – 19. Zapomeňte proto letos na moře, a užijte si krásy České republiky. Určitě nebudete zklamaní, protože i u nás je toho mnoho k vidění.

Kam vyrazit na letošní dovolenou?

Jižní Morava

Každý si pod názvem Morava představí dlouhé táhle vinice a místní hantec (= nářečí), který se v mnohých vesnicích používá i dodnes. Místní krajina je přímo stvořená pro milovníky turistiky a volních radovánek.  Určitě stojí za zmínění místa, jako jsou Pálavské vrchy, vodní nádrž Nové Mlýny a hlavně Aqualand Moravia v Pasohlávkách (nejmodernější Aqualand v ČR). V blízkosti Pasohlávek najdete nespočet hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení – a není se čemu divit. Jedná se o jedno z nejhezčích míst naší republiky. Určitě nesmíte zapomenout navštívit vinné sklípky a zdejší víno, na kterém si místní zakládají. Do těch se dá dostat vinobusem, na kole či pěšky. Můžete si tedy vybrat, jakou cestu a jaký způsob dopravy zvolíte a kolik místních sklípků nebo památek navštívíte.

letošní dovolená

Vysočina

Další velice oblíbená lokalita, kterou lidi vyhledávají. Pokud chcete vidět překrásnou přírodu a památky, je tohle to prvé místo. Ve městech Telč a Třebíč se ukrývá řada památek na seznamu UNESCO. Velkou nádherou je zde Mohelenská hadcova step a přehrada Dalešice s pivovarem. V pivovaru určitě ochutnejte pivo Dalešice a místní kuchyni, která je k nezaplacení.

Telč

Šumava

Tento kout České republiky zná skoro každý z nás. Nachází se zde největší přehrada na našem území a nádherná panenská příroda. Určitě bychom toto místo doporučil milovníkům cyklistiky a turistiky. Ty určitě ohromí výšlap na rozhlednu Kleť nebo Špičák. Zkrátka kdo miluje přírodu, ten tady bude ve svém živlu. Raritou na tomto území je i osada jménem Šukačka nacházející se v blízkosti vesnice Onen Svět. Pokud jste pro každou srandu, místní vám jistě rádi vysvětlí, jak tyto prapodivné názvy vznikly.

letošní dovolená

Jeseníky

V zimě zábava v podobě lyžování a v létě krajina pro cyklisty a turisty. Tak tohle přesně jsou Jeseníky. Je zde nespočet míst, kam byste se měli vypravit, ať už jde o Praděd, kde je nádherný výhled, nebo odpočinek v lázních Jeseník. Za zmínku určitě stojí hrad Sovinec a vodní tvrz Jeseník. Na mnoha místech se lze i v letních měsících vytáhnout lanovkou na vrchol kopce a využít místní turistické trasy.

Zkrátka ať už letošní dovolenou strávíte kdekoliv, mějte na paměti, že i u nás je mnoho k vidění. Třeba Vás letošní dovolená v České republice zaujme natolik, že válení u moře už nebudete brát za takovou slast jako dříve a radši poznáte další kousek z naší České republiky.

 • Gurmánský dárek z italských rodinných farem
  Ve světě, kde se věnuje stále větší pozornost původu potravin a autenticitě chutí, se prémiový olivový olej a kvalitní nakládané olivy z malých rodinných farem v Itálii jeví jako dokonalý dárek pro milovníky gurmánských požitků a zdravého životního stylu. Tato kombinace představuje nejen kulinářský zážitek, ale také ztělesnění italské pohostinnosti a tradice.
 • Vyrazte na nezapomenutelný oběd v jarní přírodě
  Jaro je obdobím nových začátků, probouzení přírody a také ideálním časem pro výlety do nádherných koutů naší planety. Čerstvý vzduch, zelenající se lesy a průzračně modrá obloha nad hlavou lákají k objevování neznámých stezek a k užívání si venkovních aktivit v plných doušcích. A co by mohlo být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než s nezapomenutelným obědem v srdci přírody? V tomto článku vám představíme, jak si můžete tento zážitek užít na maximum, a to díky kvalitnímu outdoorovému vybavení značky Keith a nejrůznějším vychytávkám.
 • Proč si dopřát terapii? Cesta k psychické pohodě a sebepoznání
  V dnešní uspěchané době se stále více klade důraz na fyzické zdraví, ale psychická stránka bývá často opomíjena. Mnoho lidí se mylně domnívá, že terapie je určena pouze pro ty, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Opak je ale pravdou. Pravidelná setkávání s terapeutem vám může přinést mnoho benefitů, ať už procházíte náročným obdobím, nebo chcete jednoduše lépe porozumět sami sobě.
 • Celoroční modulové domy: Zajímavý trend v bydlení
  Celoroční modulové domy získávají stále větší popularitu, a to zejména jako atraktivní alternativa pro vlastní bydlení. V době vysokých úrokových sazeb a obtížného získání hypotéky se stávají rozumným a praktickým řešením. Navíc jejich rychlá výstavba a možnost budoucího rozšíření představují další výhody. Ale jak je tiny house unikátní a kolik vlastně jednotlivé domy stojí? To vše si povíme v tomto článku, kde vám povíme, kde takové domky sehnat!
Sdílejte nás!
fb-share-icon

2 komentáře: „Letošní dovolená v rámci České republiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *