Co je viscerální tuk?

Každý z nás dobře ví, že tuk není pro náš organizmus vůbec zdraví a měli bychom se ho zbavit. Dnes si řekneme, co je viscerální tuk a jak ho zhubnout.

Viscerální tuk

Nadbytek tuku je příčinou častého onemocnění a každý by se měl nad svojí nadváhou zamyslet. Ačkoliv se to nezdá, tak nadbytek tuku má vliv na každodenní činnosti a v mnoha ohledech vás může omezovat. To platí nejen při sportu, ale i při práci a v domácnosti. Tuky jsou zpravidla rozdělené na podkožní tuk a viscerální tuk. Podkožní tuk nemusí být velkým problémem, zatímco tuk viscerální je skrytý nepřítel. Tento tuk je ukrytý v břišní dutině a má za následek řadu onemocnění. Lidé, které trápí nadbytek viscerálního tuku mají často problémy s vysokým tlakem, mají zvýšený cholesterol, diabetes a mnoho dalších onemocnění. Ovšem, nemusíte smutnit, dnes se podíváme, jak se zbavit viscerálního tuku.

viscerální tuk

Jak se zbavit viscerálního tuku?

Abyste se mohli zbavit viscerálního tuku, tak musíte pochopit, jakým způsobem se vytvořil. Viscerální tuk se tvoří především špatným stravováním a obklopuje vnitřní orgány tukem. Díky tomu jsou ovlivněny správné funkce orgánů a tělo tak trpí. Viscerální tuk poznáte úplně jednoduše, laicky se mu říká pivní břich.

Základem, jak odbourat viscerální tuk, je určitě strava. Zaměřte se na kompletní životosprávu, a to nejen na stravu samotnou, ale i na čas, kdy jíte. Vyřaďte ze svého jídelníčku všechna tučná jídla, sacharidy a cukry. Pozor, snižujte vše nenásilnou cestou, ať si organizmus může pomalu zvyknout. Základem je jíst pravidelně, zařadit do jídelníčku bílkoviny, vlákninu a také dodržovat pravidelný pitný režim. Samozřejmostí je doplnit jídla o zeleninu, která je zdraví prospěšná. Pokud budete dodržovat tyto pravidla, tak se výsledky mohou dostavit již po několika dnech. Zaručeně budete nejen spokojení s úbytkem tuku, ale také budete mít mnohem více energie během dne.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *