Bez pohybu to nepůjde. Aneb, jak na podzim nepřibrat

Základem úspěšného hubnutí je zdravý jídelníček. I bez tělesného cvičení sice zhubnete, ale vaše svaly se nezpevní a tělo i po snížení hmotnosti bude vypadat neatraktivně. Pokud chcete ve svém životě změnu, je čas na cvičení. Většina lidí se ale snáze odhodlá ke změně jídelníčku než k tělesnému cvičení.

Nenechte se odradit bolestí

Cvičení je pro tělo přínosné. Ale co si budeme povídat. Někdy zkrátka bolí. Zvláště v počátcích, kdy se svaly, které dosud nebyly zvyklé na větší námahu, dávají do pohybu a pravidelně se zatěžují. Bolest by vás ale od cvičení neměla odradit. Vyberte si takový druh pohybu, který vás bude bavit, a bez problémů u něj vydržíte alespoň půl hodiny v kuse. Pro někoho to v počátku může být rychlá chůze, plavání, tanec anebo třeba pilates. Cítíte se unavení a bez energie a při pomyšlení na cvičení nemáte chuť ani vstát z gauče? Pomozte si potravinovými doplňky. Taková guarana například výborně podpoří vaše snahy o hubnutí tím, že roztočí váš metabolismus do rychlejších otáček, a navíc vám dodá energii. Podobné účinky má ale i ženšen, který si můžete dopřát ve formě prášku anebo tablet.

nepřibrat

Zapisujte si, co jste snědli

Jak již bylo řečeno, základem úspěšného hubnutí je kvalitní jídelníček. Změňte své stravovací návyky a přejděte na zdravější potraviny. Je však také užitečné zapisovat si, co jíte. Pomůže vám to lépe si uvědomit své stravovací návyky a snáze zjistíte, kde se můžete zlepšit. Je také dobré poradit se s lékařem nebo dietologem, abyste získali odbornou radu, jak upravit svůj jídelníček. Důležité není tedy to, jak zhubnout břicho, ale především to, jak svůj jídelníček nastavit tak, abychom si ploché břicho udrželi bez ohledu na roční období.

Pitný režim je polovinou úspěchu

Někdy řešíte potravinami situaci, kdy má tělo pouze žízeň. Předcházejte těmto pocitům nedostatku a při hubnutí dodržujte dostatečný pitný režim. Pijte alespoň 2 litry tekutin denně, nejlépe vodu nebo neslazený bylinkový čaj. To vám pomůže nejen zhubnout, ale také zlepšit stav vaší pleti. Přísun tekutin by měl být v průběhu dne také rovnoměrný. Proto nečekejte, až budete mít žízeň, protože pak už bude pozdě. Pijte pravidelně a svoji sklenici vody udržujte neustále plnou.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *