Nová barva očí díky barevným kontaktním čočkám. Jsou ale bezpečné?

Změna barvy očí během pár vteřin a dle momentální nálady – to je fenomén posledních let. Od té doby, co se na trhu objevily barevné kontaktní čočky, lidé experimentují a mění svůj pohled, kdykoliv se jim zamane. Někteří používají barevné čočky jen pro zvláštní příležitosti, jako jsou různé party či společenské akce, jiní je nosí dlouhodobě. Je ale jejich používání bezpečné? Nebo je třeba obávat se nějakých zdravotních rizik? Odpovědi najdete v dnešním článku.

Zdravotní nezávadnost bez alergických reakcí

Obecně je používání barevných kontaktních čoček bezpečné – stejně jako u klasických kontaktních čoček. Barevná vrstva v nich obsažená se nijak nedotýká oka, proto nehrozí žádné alergické reakce. Přesto je však třeba dodržovat určité zásady, díky kterým si zajistíte bezproblémové nošení čoček.

V první řadě je třeba rozlišit, zda trpíte nějakou oční vadou, a potřebujete tedy dioptrické barevné kontaktní čočky, které najdete na adrese https://www.top-crazy.cz/barevne-dioptricke-cocky. Ty si musíte uzpůsobit svým potřebám a zvolit požadovaný počet dioptrií pro každé oko zvlášť.

kontaktní čočky

Správná péče je základ

Pokud vás žádné problémy s očima netrápí, navštivte stránky https://www.top-crazy.cz/barevnei-cocky-kontaktni a vyberte si vámi požadovaný odstín bez omezení. V obou případech je však třeba myslet na to, že pro bezproblémové nošení čoček je třeba dodržovat určité hygienické zásady. Barevné čočky nasazujte vždy pouze umytýma rukama, nikdy je nečistěte vodou, ale používejte roztok na kontaktní čočky, ve kterém je i uchovávejte. Čočky používejte pouze v doporučeném režimu dle pokynů výrobce, a pokud si nejste jisti, zda jsou barevné kontaktní čočky pro vás to pravé, doporučujeme vám navštívit kontaktologa, který vám změří parametry oka pro čočky, vysvětlí vám, jak je správně nasazovat do očí a jak se o ně správně starat.

Budete-li používat barevné kontaktní čočky v souladu s těmito doporučeními, nemusíte se obávat žádných zdravotních rizik a jejich nošení pro vás bude bezpečné.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *