Originální dárek? Zkuste kávové předplatné!

Má v dohledné době někdo z vašich blízkých narozeniny a vy stále nevíte, čím originálním ho obdarovat? Zapomeňte na ohrané dárky, jako jsou poukazy na kosmetiku nebo oblečení. Máme pro vás jeden skvělý nápad – zkuste kávové předplatné!

Jedná se o ideální dárek pro každého milovníka kávy a to bez rozdílu pohlaví a věku. Určitě se tak zavděčíte mladé matce na rodičovské dovolené i dědovi, který slaví osmdesáté narozeniny. Zkrátka, nenajdete originálnější dárek!

Jak předplatné kávy funguje?

Princip fungování kávového předplatného je velmi jednoduchý. Dle vámi zvolených preferenci je vám po určitou dobu pravidelně zasílán balíček s kávou až domu. Můžete si sami zvolit nejen druhy a země původu, o které máte zájem, ale například i velikost balení.

Pokud víte, jakou kávu má příjemce kávového předplatného nejraději, máte po problému. Nicméně pokud si nejste jisti, můžete si nechat posílat náhodné chutě i země původu – čímž určitě nikoho neurazíte.

A jaké jsou výhody oproti pravidelnému objednávání? Asi nesporným přínosem je velká úspora na poštovném. Druhou významnou výhodou je, že jsou vám pravidelně zasílány vámi preferované novinky. Nemusíte tak ztrácet čas neustálým brouzdáním po internetu a hledáním, co je nového.

kávové předplatné

Jak rozeznat kvalitní zrnkovou kávu?

Káva, kterou si donesete domu z hypermarketu, mnohdy připomíná koupě zajíce v pytli. Jak tedy neprohloupit a rozpoznat kvalitní kávu? Poradíme vám pár základních informací, které byste si před samotnou koupí měli ověřit.

1) Méně kofeinu není na škodu

Věřte nám, že méně je někdy více – a jinak tomu není ani u obsahu kofeinu v kávě. Čím méně kofeinu káva obsahuje, tím je zdravější a její chuť lahodnější. Tyto požadavky splňují především dva druhy – arabika a robusta.

Arabika se považuje za vysoce kvalitní a gurmánskou záležitost. Robusta je oproti arabice silnější, hořčejší a má více povzbuzující účinky. Robusta je i levnější, častokrát se vám tak stane, že v balení arabiky je arabika zastoupena jen z 60% a zbytek je robusta.

Příkladem kvality, může být vietnamská káva, na které si pochutnají i opravdoví fajnšmekři.

2) Hledejte informaci o procentech

Nejen alkohol, ale i káva má svá procenta. Pokud tato informace na obalu chybí, s největší pravděpodobností se nejedná o arabiku, ale o robustu (a to v naprosté většině případů pochybného původu a kvality). Samozřejmě platí, že čím vyšší procento kávy arabiky je v balení zastoupeno, tím je káva kvalitnější.

3) Namletá, či nenamletá?

Kupovat kávu již namletou, nebo zrnkovou? Tuto otázku si klade kde kdo. Nicméně odborníci se jasně shodují – pokud chcete opravdu kvalitní kávu, určitě volte zrnkovou. Čím déle je káva namletá, tím více ztrácí svoji chuť. Proces mletí by tak měl proběhnout těsně před přípravou kávy samotné.

Kromě již zmíněného, byste si měli prostudovat i další parametry – jako například prověřit si výrobce a zemi původu, kvalitu obalu (který nepropouští vzduch) a čerstvost kávy samotné.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *