Tmavého nábytku se v obývacím pokoji nemusíte bát. Ale musíte to s ním umět!

Po dlouholeté dominanci světlého dřeva inspirovaného skandinávským stylem se na mainstreamovou designovou scénu opět vrací tmavý nábytek, a to především do obývacích pokojů. Daný trend zahrnuje zejména dražší dřeviny jako teak, ořech a mahagon – a díky rostoucí oblibě starožitností a vintage stylu jeho popularita rychle roste. Shlédli jste se v něm i vy, ale netušíte, jak tmavý nábytek elegantně začlenit do interiéru?

Základem je správná barevná paleta

Práce s tmavým nábytkem je svým způsobem delikátní. Výsledek bude vypadat skvěle, ale musíte se držet několika důležitých pravidel. Především pak zvolit neutrální pozadí, aby prostor nepůsobil příliš ponuře a stísněně. Týká se to podlahové krytiny a stěn.

Odborníci na podlahy Liberec z řemeslnického cechu EKOMPLEX doporučují béžovou, světle šedou a krémovou. Jejich kolegové – malíři Liberec – používají stejné barvy i na stěny. Sytější tóny, které místnosti přidají osobitý nádech, naopak patří doplňkům a dekoracím.

Nepodceňujte světlo a kontrast

Tmavý nábytek nesmí působit příliš těžkopádně, což lze velmi jednoduše eliminovat dostatkem světla. Kýženého efektu docílíte například pomocí světlejšího čalounění pohovky, které vytvoří vizuálně atraktivní kontrast. Dále pak přidáním větších zrcadel a prosklených ploch – například v podobě konferenčního stolu. Reflexní povrchy zesílí přítomné světlo a zachovají v místnosti útulnost.

ekoplex

Nebojte se přírodních materiálů a umění

Interiérům, v nichž dominuje tmavý nábytek, obecně prospívají vhodně zvolené textilie, a to především měkké koberce, přehozy a závěsy. Vítané jsou také přírodní materiály jako juta či ratan. Jejich zajímavá textura přidává prostoru zemitý nádech.

A pokud bude zapotřebí místnost ještě více rozjasnit, vezměte si na pomoc několik uměleckých artiklů v zářivých barvách, které korespondují s akcentovanými odstíny.

Sdílejte nás!
fb-share-icon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *