Malé prostory, velké možnosti: Nápady na úsporné využití prostoru v kuchyni (externí)

Hledáte způsob, jak využít každý centimetr vaší kuchyně a maximalizovat úložný prostor? Připravili jsme pro vás tři užitečné tipy, které vám pomohou vytvořit zorganizovaný a funkční prostor.

využití prostoru v kuchyni

Vybírejte menší vybavení

Pokud vaše místnost nedisponuje velkým prostorem, ale i tak byste se chtěli se svou rodinou scházet u stolu, pořiďte si jídelní set do malé kuchyně. Vybírejte menší spotřebiče. Místo velkého sporáku si můžete pořídit například indukční plotýnku nebo mini troubu. Další možností jsou multifunkční spotřebiče, které pokryjí několik činností během vaření.

Využijte všechen prostor

Pokud máte strop vyšší než standardních 2,5 metru, umístěte skříňky či regály až ke stropu. Tím získáte spoustu úložného prostoru. Mezeru mezi lednicí a stěnou využijte jako další místo k uskladnění vašich věcí. Pokud nemáte tolik místa na lince, můžete si pomoci instalací závěsných držáků na nože a pánve. Zvětšit prostor můžete také díky skládacím či výsuvným stolům, které vám umožní mít v místnosti stále dostatek prostoru pro pohyb.

využití prostoru v kuchyni

Zvětšete místnost opticky

Světlé barvy opticky zvětšují prostor, proto vám doporučujeme vymalovat či vytapetovat kuchyň do světlých tónů. Může to být například krémová či béžová barva, které jsou moderní. S výběrem barev souvisí také správné osvětlení kuchyně. Čím víc světla bude vaše kuchyň mít, tím větší vám bude připadat. Osvětlení umístěte také pod horní skříňky, abyste měli dobře osvětlenou linku například při krájení.

Závěr

Vybavit malou kuchyň může být výzvou, ale s těmito tipy se vám určitě podaří vytvořit praktickou a moderní kuchyni. S trochou kreativity a správným plánem můžete z vaší malé kuchyně udělat skvělý prostor pro vaření a setkávání s vašimi blízkými. 

Sdílejte nás!
fb-share-icon