Víkend v blízkosti Karlštejna znamená načerpání nových sil

Chcete si oddechnout od všedního shonu a poznat místa, kterými kráčela česká historie? Pro jednou tedy vynechejte exotické destinace a vydejte se do prostředí, v němž se budete cítit opravdu jako doma. Můžete si užít romantiku ve dvou nebo pohodový víkend s dětmi.

Návštěva Karlštejna je vlastně svátkem, který vás zavede do prostředí, kde se nespěchá. Řeka Berounka je jedničkou vodáků, a pokud jí dáte příležitost, nabídne celou řadu zajímavých procházek. Proč nepoznat místa, o nichž jste dosud věděli jen to, že jsou na mapě středočeského regionu? Zázemím vám bude útulný hotel.

Stačí už jen objednat počasí

Připraven je velmi zajímavý výběr, který je určen i pro náročné. Hotel Mlýn Karlštejn disponuje 21 pokoji, které mají dohromady 49 lůžek. Dvoulůžkové pokoje pro mladé páry, třílůžkové pro rodiny s dítětem, které si chtějí užít společný víkend, stačí si zvolit preferovanou variantu.

Dovolená na Karlštejně

A co dělat, když opravdu nevyjde předpověď počasí? Nedá se nic dělat, takový je život. Jisté je pouze to, že se nudit určitě nebudete! V případě, že bude déšť, můžete využít relaxační centrum hotelu, připraven je také ostrov s grilem s party stanem, kde se nabízí příjemné večerní posezení. V chladnějších dnech může přijít ke slovu i krb, jenž je skutečně stylovým zpestřením a vzpomínkou na staré časy.

Prohlédněte si Karlštejn opravdu zblízka

Pokud chcete poznat český hrad číslo jedna, ubytujte se v jeho blízkosti a vyhraďte si celé odpoledne. Výlet rozhodně stojí za to, jde o středověk v celé jeho kráse. Otevřeno je totiž celoročně, takže můžete vyrazit i mimo tradiční letní dovolenou. Bonusem pak je, že si užijete klid, protože mimo sezonu přijde méně turistů. A jaké výlety se nabízí v okolí? Lom Velká Amerika, hrad Křivoklát nebo také Koněpruské jeskyně.

Sdílejte nás!
fb-share-icon